RU

Пам'яті Анатолія Папанова. Великий талант з сумними очима

31.10.2008, 08:51

Сьогодні, 31 жовтня, виповнюється 86 років з дня народження відомого радянського актора Анатолія Папанова.

А. Папанов народився у місті Вязьма Смоленської області. У Москву переїхав з батьками. Пізніше працював ливарником в ремонтних майстернях 2-го Московського підшипникового заводу. Одночасно майбутній артист займався художньою самодіяльністю у популярній театральній студії "Каучук" при заводі.

З початку війни пішов на фронт. Був старшим сержантом, командував взводом зенітної артилерії. У 1942-му його серйозно поранило в ногу під Харковом і у 21 рік став інвалідом третьої групи. Повернувся в Москву і вступив на акторський факультет ГІТІС в майстерню артистів МХАТу М. Орлової і В. Орлова.

Після ГІТІСу А. Папанова запрошували у МХАТ і в Малий театр, але разом з всім курсом він поїхав у Клайпеду - створювати новий театр.

Одружився на актрисі Надії Каратаєвій. У шлюбі мав дочку Олену (актриса).

У 1948 році за пропозицією режисера Андрія Гончарова А. Папанов переходить у Театр Сатири в Москві, де зіграє більше 50 ролей. У 1964 році стає лауреатом Всесоюзного кінофестивалю у номінації "Призи акторам". У 1966-му - лауреат Державної премії РСФСР імені братів Васильєвих. А в 1973 А. Папанову присвоюють звання народного артиста СРСР.

На рахунку А. Папанова - більше 80 картин. Він також озвучував мультиплікаційні фільми ( "Ну, постривай!"). Найвідоміші стрічки з участю А. Папанова: "Діамантова рука", "За сімейними обставинами", "Мама, я живий", "12 стільців", "Служили два товариші", "Стережися автомобіля" та інші.

А. Папанов помер 7 серпня 1987 року від серцевого нападу, приймаючи холодний душ у спекотний день. У 1989 році йому посмертно присуджують Державну премію СРСР за роль Копалича у фільмі "Холодне літо п'ятдесят третього".

Мала планета N2480 носить ім'я А. Папанова. Також на честь актора названо теплохід.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини