Пінчук і Абрамович увійшли до топ-200 впливових колекціонерів

12.07.2012, 12:18
Пінчук і Абрамович увійшли до топ-200 впливових колекціонерів - Фото
Віктор Пінчук

Український бізнесмен, громадський діяч та засновник PinchukArtCentre стає учасником списку вже п'ятий рік поспіль

Віктор Пинчук знову увійшов до рейтингу 200 найвпливовіших колекціонерів світу за версією журналу ARTnews (The ARTnews 200 Top Collectors), який був опублікований в липневому випуску видання. Про це повідомляє прес-служба PinchukArtCentre.

Згідно 22-му щорічному рейтингу, у десятку найактивніших колекціонерів увійшли Хелен і Бернар Арно, Дебра і Леон Блек, Едіт і Елі Броуд, П'єр Чен, Олександра і Стівен Коен, Джон Керол і Рональд С. Лаудер, Дімітрі Мавроматіс, Філіп С. Ніархосом, Франсуа Піно, Шейха аль-Маясса бін Хамад бін Халіфа аль-Тані.

Також до списку увійшли ювелір Лоренс Графф, венчурні капіталісти і філантропи Барбара і Джон Фогельштайн, власник глобальної мережі роздрібної торгівлі одягом Uniqlo Тадасі Янаї, глава компанії з продажу предметів розкоші PPR Франсуа Піно, голова AllianceBernstein Пітер Краус і його дружина Джілл, спадкоємиця Walmart Еліс Уолтон , бізнесмен Роман Абрамович та засновник центру сучасної культури "Гараж" Даша Жукова.

Редактор і видавець ARTnews Мілтон Естероу зазначив, що і дилери та аукціоністи зійшлися на тому, що "арт-ринок все більше стає глобальним ринком. Постійно з'являються нові колекціонери з різних країн, включаючи Китай, Індонезію, Індію, Росію і Південну Америку. Але експерти кажуть, що американці все ще впевнено правлять на цьому ринку".

Як і раніше, найпопулярнішим видом мистецтва в колекціях топ-200 від ARTnews залишається сучасне мистецтво: 84% збирають сучасне мистецтво, 37% - мистецтво модернізму, 14% - повоєнне мистецтво/абстрактний експресіонізм (10% в минулому році); 8% - імпресіоністів/постімпресіоністів; 8% - старих майстрів; 6% - декоративне мистецтво (меблі, дизайн, текстиль, кераміка). Крім того, 5% колекціонують африканське/племінне/первісне мистецтво. Американське мистецтво збирають 11%; азіатське мистецтво - 6%, австрійське/німецьке - 6%, на латиноамериканське припадає 4%.

Рейтинг найвпливовіших колекціонерів топ-200 від ARTnews, в який входять відомі представники світу моди, розваг, фінансів, технологій, ЗМІ та нерухомості, складається кореспондентами журналу в 22 країнах світу, які опитують колекціонерів, дилерів, аукціоністів, директорів музеїв, кураторів і консультантів .

Досьє на Віктора Пінчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами