RU

Оголошено переможців кінофестивалю "Молодість"

31.10.2011, 10:05
Оголошено переможців кінофестивалю
Фото: molodist.com
Гран-прі 41-го міжнародного кінофестивалю "Молодість", статуетку "Скіфський олень", диплом та 80 тис.грн. за кращий фільм конкурсної програми отримала соціальна драма австрійського режисера Карла Марковича "Подих" - про те, як 19-річний хлопець, відсидівши у колонії і отримавши роботу в бюро ритуальних послуг, шукає шлях до нормального життя.

Цей же фільм був відзначений журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. Урочиста церемонія закриття 41-го МКФ "Молодість" відбулася 30 жовтня в культурному центрі "Кінотеатр Київ".

Як повідомляє прес-служба фестивалю, приз за кращий повнометражний ігровий фільм та $ 2500 дістався фільму "Акації", режисер Пабло Джорджеллі (Аргентина, Іспанія); заохочувальний диплом - фільму "Кімната самогубців", режисер Ян Комаса (Польща).

Приз за кращий короткометражний ігровий фільм та $ 2500 - "Втеча", режисер Віктор Карей (Іспанія); заохочувальний диплом - фільму "Дівчина і мисливець", режисер Ядвіга Ковальська (Швейцарія).

Приз за кращий студентський фільм та $ 2500 розділили фільми "Корал", режисер Ігнасіо Чанетон (Аргентина) і "Мотузка і кров", режисер Куба Чекай (Польща); заохочувальний диплом за кращу анімацію - фільм "Галерея", режисер Роберт Прох (Польща), диплом за кращий документальний фільм - "Опівночі", режисер Клара Тасовська (Чехія).

Приз імені Іва Монтана кращому молодому актору/актрисі та 1000 євро отримала виконавиця головної ролі фільму "Піднесення" режисера Лізи Лангсет (Швеція) актриса Алісія Вікандер.

Фільм "Глухота" режисера Мирослава Слабошпицького отримав головний приз і 20 тис.грн. в національному конкурсі "Панорама українського кіно 2010-2011". Приз глядацьких симпатій дістався картині "Париж-Шанхай" режисера Томаса Кайє (Франція).

Під час фестивалю на великому екрані було показано більше 200 фільмів. У конкурсі студентських фільмів взяли участь 26 фільмів з 17 країн, у короткометражному конкурсі - 23 фільми з 19 країн, у повнометражному - 12 з 12 країн, у національному конкурсі "Панорама українського кіно 2010-2011" - 21 фільм. Вперше за час існування фестивалю до участі в студентському та короткометражному конкурсах прийняті фільми на цифрових носіях.

Крім того, фестиваль представив 12 позаконкурсних програм, серед яких новий блок спеціальних подій "Звуки молодості". У 2011 р. розширився формат програм "French connection" і "Німецька хвиля", до яких увійшли стрічки не тільки Франції та Німеччини, а й усіх франко-і німецькомовних країн відповідно.

Цього року до традиційних фестивальних локацій (культурний центр "Кінотеатр Київ", кінотеатри "Кінопанорама" та "Жовтень", культурно-освітній центр "Майстер-клас", арт-готель "Баккара") знову повернувся кінотеатр "Київська Русь", а також "Мистецький арсенал", де проходила спеціальна подія програми "Звуки молодості".

На фестиваль приїхало близько 200 іноземних гостей, серед яких Єжи Гоффман, Рустам Ібрагімбеков, Кшиштоф Зануссі, Олексій Герман-молодший, Сергій Лобан, Деана Якубіскова, Олександр Баширов, Андрій Звягінцев, Ігор Волошин, а також режисери і представники фільмів конкурсної та позаконкурсних програм.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини