RU

Оголошено номінантів премії Future Generation Art Prize 2012

25.06.2012, 16:13
Оголошено номінантів премії Future Generation Art Prize 2012 - Фото
877495b538566657882135d2c95bcd4d.gif
PinchukArtCentre оголосив імена 21 художника, номінованого на премію Future Generation Art Prize 2012. Ця премія - масштабний міжнародний конкурс для молодих художників віком до 35 років, заснований Фондом Віктора Пінчука з метою відкриття нових імен в світі мистецтва та надання довгострокової підтримки наступному поколінню художників, незалежно від місця їх народження та проживання.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі PinchukArtCentre, по завершенню процедури прийому заявок через веб-сайт премії, члени відбіркової комісії, до складу якої увійшли сім експертів світового масштабу, відібрали 20 учасників шорт-листа з близько 4200 заявок, отриманих від молодих художників з 134 країн різних континентів.

Двадцять першим номінантом на здобуття премії Future Generation Art Prize у 2012 році став Микита Кадан - володар головної премії PinchukArtCentre 2011.

У шорт-лист премії Future Generation Art Prize у 2012 році увійшли наступні художники та колективи: Жонатас ді Андраде (Бразилія), Марва Арсаніос (Ліван), Міколь Ассаель (Італія), Абігейл Девілль (США), Микита Кадан (України), Меїр Коізумі (Японія), Андре Комацу (Бразилія), Ева Котаткова (Чеська Республіка), Басім Магді (Єгипет), Тала Мадані (Іран), Анжіолетті Меріс (Італія), Ахмет огуті (Туреччина), Амалія Піка (Аргентина), Агнежка Польска (Польща), Емілі Ройсдон (США), Райане Табет (Ліван), Орельєн Фроман (Франція), Лінетт Отрутою-Боакье (Великобританія), Сін Янь (Китай), а також дві групи: Жуан Марія Гусман і Педро Паіва (Португалія) і Р.Е.П. (Україна) - Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Жанна Кадирова, Володимир Кузнєцов, Лада Наконечна та Олеся Хоменко.

Відбірковою комісією, склад якої був визначений членами міжнародного журі премії, спочатку був сформований лонг-лист з 470 кандидатів. Фінальний відбір претендентів відбувся під час зустрічі членів відбіркової комісії в Києві в PinchukArtCentre.

"Розглядаючи роботи 450 художників, які залишилися після попереднього відбору з 4 000, комісія була глибоко вражена кількістю, якістю і глобальним охопленням художників, які подали свої заявки або рекомендованих на здобуття Премії. Процес відбору 20 учасників шорт-листа Future Generation Art Prize виявився інтелектуально вимогливим і пристрасним, спровокувавши багатогодинні дискусії та дебати. Ми в захваті від того, що нам вдалося відкрити в ході цього процесу, а також від остаточного списку претендентів. Комісія була одностайна в своєму захопленні Премією як життєво важливою платформою для представлення широкій громадськості того мистецтва і тих художників , які стануть нашими провідниками в майбутнє", - розповіла голова відбіркової комісії Сьюзан Коттер.

У свою чергу, арт-менеджер PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф зазначив, що список з 20 художників - "це динамічне резюме нових ідей молодіжної арт-сцени, яка представляє самі авангардні художні заявки з 16 країн світу, і уособлює нове покоління сучасного мистецтва".

Виставка 21 учасника шорт-листа Премії Future Generation Art Prize 2012 відкриється в PinchukArtCentre 27 жовтня 2012 року.

Почесне міжнародне журі вибере й оголосить ім'я володаря головної премії - який отримає $ 60 000 готівкою і $40 тисяч у вигляді гранту на створення нових творів мистецтва - на церемонії нагородження, яка відбудеться 7 грудня 2012 року в Києві.

Крім того, додаткові $20 тисяч будуть направлені на програми стажування для лауреата спеціальної премії. Зображення робіт всіх номінантів премії будуть розміщені на веб-сайті, де відвідувачі зможуть проголосувати в онлайн-режимі і визначити переможця в номінації "Приз громадськості".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини