RU

Оголошено лауреата альтернативи Нобелівській премії з літератури

12.10.2018, 15:30
Оголошено лауреата альтернативи Нобелівській премії з літератури - Фото
Марис Конде Фото: скриншот с видео

Лауреатом альтернативної Нобелівської премії з літератури стала письменниця з Гваделупи Маріс Конде за роман "Я, Тітуба: Чорна відьма з Салема". Про це повідомляє The New-York Times.

Конде отримає мільйон шведських крон (112 000 доларів) замість 9 мільйонів, які вона могла б отримати від Шведської академії.

"Я, Тітуба: Чорна відьма з Салема" - історичний роман про чорну жінку, засуджену під час так званого процесу над салемськими відьмами, одного з найвідоміших полювань на відьом в історії, яке проходило в новоанглійському місті Салем з лютого 1692 по травень 1693 року. Тоді за звинуваченням у чаклунстві повісили 19 чоловік, одного чоловіка розчавили камінням і до 200 чоловік ув'язнили.

Свій перший роман Конде опублікувала, коли їй виповнилося майже 40 років, тому що, за словами письменниці, вона "не довіряла собі і не сміла представити своє письмо зовнішньому світу".

Двома іншими фіналістами премії були британський письменник-фантаст Ніл Гейман і в'єтнамсько-канадський письменник Кім Тхуі.

Японський письменник Харукі Муракамі попросив виключити його кандидатуру з числа претендентів.

Шведська академія перенесла церемонію вручення Нобелівської премії з літератури з 2018 на 2019 через скандал на тлі звинувачень у сексуальних домаганнях.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини