Нобелівську премію з літератури цього року будуть вручати двічі

05.03.2019, 17:08
Нобелівську премію з літератури цього року будуть вручати двічі - Фото
Нобелевская премия (фото: nobelprize.org)

У 2018-му премію з літератури не вручали в зв'язку з секс-скандалом в журі

У цьому році Шведська королівська академія вручить дві Нобелівські премії з літератури - за 2018 і 2019 року. Про це повідомляється на сайті премії.

Таке рішення прийнято через те, що в минулому році премію з літератури не вручали в зв'язку з секс-скандалом в журі.

Рада директорів Нобелівського фонду визнала, що кроки, які Шведська академія зробила і збирається зробити, створять гарні можливості для відновлення довіри до Академії як установи, що присуджує нагороди.

В правила Академії були внесені поправки, що дозволяють її членам піти у відставку. Був уточнено статут та обрано кілька нових членів. Академія також більше не приймає людей, у яких можливий конфлікт інтересів або щодо яких ведеться кримінальне розслідування.

Чоловік шведської поетеси Катаріни Фростенсон, члена Шведської академії з 1992 року, 72-річний фотограф Жан-Клод Арно, був визнаний винним у згвалтуванні й отримав два роки в'язниці. Цей скандал в Шведській академії, яка частково визначає нобелівських лауреатів, негативно позначився на Нобелівській премії. Через нього було прийнято рішення не призначати переможця з літератури в 2018 році.

Крім того, Фростенсон була звинувачена в корупції за неповідомлення членам академії про конфлікт інтересів при розподілі субсидій для культурного центру чоловіка. Деякі члени академії були змушені піти з установи через скандал.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами