RU

Немолодий швед несподівано розбагатів на картині Айвазовського

17.06.2011, 12:30

На аукціоні у Швеції за 1,2 мільйона доларів продана картина Айвазовського "Битва за Бомарзунд".

Як передає радіо Свобода, це полотно було знайдено серед старих непотрібних речей, які їхній власник, немолодий швед, вирішив продати через невеликий аукціонний будинок "Метрополь". Чоловік попросив аукціоністів продати все, що хоч щось коштує, а інше відіслати у Червоний Хрест.

Картину виставили на продаж, призначивши стартову ціну в 10 тис. шведських крон (приблизно 1,5 тис. доларів). Однак вона викликала такий ажіотаж, що представники "Метрополя" вирішили проконсультуватися з експертами аукціонного будинку Уппсалі, які підтвердили авторство і автентичність полотна, написаного Айвазовським у 1858 році.

"Один із наших співробітників повідомив власнику, що естимейт картини буде підвищено до 5 або 6 мільйонів крон. Ця немолода людина була абсолютно шокована новиною. Він був впевнений, що його розігрують", - сказала представник аукціонного будинку Уппсалі Шарлотта Віденфельдт.

Картина Айвазовського "Битва за Бомарзунд" пішла з молотка за 7,6 млн. шведських крон (близько 1,2 млн. доларів). За інформацією аукціонного будинку Уппсалі, роботу російського мариніста придбав колекціонер із Росії.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини