RU

Названо сім чудес України: замки, фортеці, палаци

02.12.2011, 10:31
Названо сім чудес України: замки, фортеці, палаци - Фото
Воронцовський палац - одне з чудес України (Фото: 7chudes.in.ua)
Чудесами України названо такі пам'ятники архітектури, як Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця в Одеській області, Алупкінський (Воронцовський) палац у Криму, Кам'янець-Подільська фортеця в Хмельницькій області, Луцький Верхній замок (Волинська область), Митрополичий палац у Чернівцях, Палац в Качанівці (Чернігівська обл.), Хотинська фортеця (Чернівецька обл.).

Крім цього, спеціальними відзнаками акції були відзначені Бахчисарайський (Ханський) палац у Криму, як унікальний об'єкт культурної спадщини; Олеський замок (Львівська обл.), як видатний об'єкт культурної спадщини; Палац Кирила Розумовського в Батурині (Чернігівська обл.), як пам'ятка української історії; Чигиринська фортеця - резиденція Богдана Хмельницького (Черкаська обл.), як пам'ятка української історії.

На звання семи чудес рубрики "замки, фортеці, палаци" претендувало 138 пам'яток з усіх регіонів України. За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів в галузі туризму, архітектури, історії та культури на другому етапі акції було визначено 21 фіналіста акції, у тому числі 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців, які з 22 серпня і змагалися за звання семи чудес України.

З 22 серпня до 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції проходило відкрите інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів, у якому взяли участь члени оргкомітету акції, представники обласних оргкомітетів, керівники держустанов, які займаються розвитком культури та туризму, представники туроператорів, експерти у галузі історії, культури і туризму. Саме за результатами інтернет-голосування та опитування експертів (з розрахунку 50/50) оргкомітетом і були визначені переможці акції.

Акція проводилася за ініціативою Фонду Миколи Томенка "Рідна країна" і стартувала в березні 2010 року. За підсумками акції готується видання брошури "7 чудес України: Україна - країна чудес" українською, російською, англійською та німецькою мовами, а також DVD-диски з програмами про 21 фіналіста.

За словами Томенка, оргкомітет прийняв рішення про те, що наступний - четвертий етап акції "7 чудес України" буде називатися "7 чудес України: парки України". Він висловив сподівання, що "це дозволить нам простимулювати і місцеве самоврядування, і бізнес активніше вкладати і відроджувати українські парки".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини