RU

Названо найбільш продаваних художників і скульпторів

19.11.2008, 15:31

Експерти в сфері світового арт-ринку склали список 500 найбільш продаваних художників.

Як повідомляє газета "Новые известия", список склали за результатами аналізу 2900 аукціонів минулого сезону - з липня 2007 по червень 2008 року. У верхній частині списку домінують художники з Азії, значна частина з яких - китайці.

З двадцяти комерційно найпопулярніших представників арт-світу за підсумками сезону 13 - вихідці з Азії: 11 представляють Китай і по одному - Японію і Індію. До десятки найбільш продаваних художників і скульпторів входять шість азіатів, п'ятеро з яких - китайці. Однак верхні чотири місця в рейтингу посідають західні діячі мистецтва: Джефф Кунс, Жан-Мішель Баске, Демієн Херст і Річард Прінс.

Щодо реалізованих за картини і скульптури грошей західна четвірка значно перевершує азіатську шістку: 202,4 млн. і 125,6 млн. фунтів стерлінгів відповідно. Однак, на думку експертів, це тимчасове явище. Враховуючи темпи зростання продажу азіатських художників і скульпторів, розрив у виручці скоро зникне, а найпопулярніший китайський художник Чжан Сяоган, найімовірніше, вже в наступному році посуне Р.Прінса.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини