RU

Названо ім'я володаря Нобелівської премії з літератури

07.10.2010, 15:30

Лауреатом Нобелівської премії 2010 року в галузі літератури став перуанський прозаїк Маріо Варгас Льоса (Mario Vargas Llosa) - "за аналіз структури влади і яскраві образи опору, повстання і поразки індивіда". Про це пише газета "Взгляд".

У списку номінантів були також американський письменник Кормак Маккарті, кенійський новеліст Нгугі ва Тіонго, японець Харукі Муракамі, а також російські поети Белла Ахмадуліна і Євген Євтушенко.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії з хімії стали американець Річард Хек і японці Ей-ічі Негіші і Акіра Судзукі за розроблення нових, більш ефективних методів з'єднання атомів вуглеводу.

Лауреатами премії у галузі фізики стали Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов з Інституту проблем технології мікроелектроніки і особливо чистих матеріалів РАН, що нині працює у Манчестерському університеті, - за створення унікального матеріалу графена, або одноатомного шара вуглеводу.

Нобелівська премія з медицини і фізіології присуджена британському вченому Роберту Едвардсу, який створив технологію штучного запліднення.

Розмір Нобелівської премії у 2010 році становить 10 млн. шведських крон (близько 1 млн. євро). Церемонія вручення нагороди у всіх номінаціях пройде у Стокгольмі 10 грудня, у день смерті її фундатора Альфреда Нобеля (1833-1896 рр.).

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини