RU

Наступник Ступки має намір змінити обличчя театру ім. Франко

26.07.2012, 10:43
Наступник Ступки має намір змінити обличчя театру ім. Франко - Фото
Станіслав Мойсеєв. Фото: tsn.ua
І. о. художнього керівника театру ім. Івана Франка Станіслав Мойсеєв, призначений на цю посаду наказом Мінкультури від 25 липня, в інтерв'ю газеті Сегодня розповів про зміни, які чекають театралів.

"Про зміни говорити важко, тому що для мене самого все сталося несподівано. Ще не було грунтовної розмови з міністром і з генеральним директором театру. Я знаю одне: треба створювати нове обличчя театру і будувати те, що почав ще Сергій Данченко (був художнім керівником театру до Богдана Ступки - ред.) і що не вдалося Ступці ", - зазначив колишній художній керівник Молодого театру.

За словами Мойсеєва, йому необхідно якийсь час для аналізу нової концепції театру. "Але точно скажу: це буде європейський театр, а трупа перейде на контракт. Це потрібно зробити, інакше ми будемо продовжувати варитися у власному соку. Я як керівник теж буду на контракті, переді мною поставлять умови, які я повинен виконати", - додав театрал.

Він зазначив, що пропозиці. очолити театр Богдан Ступка зробив йому давно - після того, як Ступку прооперували в Німеччині. Тоді Мойсеєв відмовився, тому що "на те були свої причини".

"На цей раз мені складно було йому (Ступці - ред.) dідмовити. Він покликав мене за три дні до смерті у Феофанію, йому вже було важко говорити, він тільки запитав:" Так  чи ні? ". Я сказав: "Так". Для мене це важке рішення, у мене успішний театр, який знають і за кордоном, там працюють мої улюблені актори", - розповів Мойсеєв.

На питання про те, чи збирається Мойсеєв звільняти акторів театру ім. Івана Франка, він відповів: "Робота з трупою повинна бути точною і виразно., тому потрібно залучати свіжих людей. Потрібно переглянути трупу театру Франка, вона дуже велика, і треба вирішити, наскільки виправдана присутність тих чи інших акторів. Моє призначення стало несподіванкою для багатьох , і в трупі будуть реагувати по-різному, далеко не всім це сподобається. Тому що мене знають як реформатора".

Нагадаємо, Богдан Ступка помер 22 липня у лікарні "Феофанія". В театрі ім. Івана Франка він пропрацював 34 роки, причому з 2001 року до останніх днів життя був його художнім керівником. Перед смертю він написали листа Віктору Януковичу, в якому попросив президента виконати останню волю - призначити новим художнім керівником театру Станіслава Мойсеєва.

Досьє на Богдана Ступку
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини