Напередодні 1 вересня зірвано терміни видруку підручників

29.08.2018, 16:11
Напередодні 1 вересня зірвано терміни видруку підручників - Фото
Лілія Гриневич (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Міністр освіти закликала вчителів не просити батьків першокласників докуповувати підручники і друковані зошити: перший місяць школи вони не потрібні

В Україні зірвано терміни видруку підручників - через це звільнять співробітників Інституту модернізації змісту освіти, який відповідає за процес, а саму структуру реорганізовують. Про це сьогодні, 29 серпня, повідомила на засіданні Кабміну міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, таке сталося через чотири основні причини а) блокування закупівель видавництвами за судовими позовами, б) обмежених поліграфічних потужностей, в) поганої процедури експертизи підручників і г) інституційної слабкості.

За її словами, через зрив термінів друку розвозка підручників по школах буде зрушена в середньому на місяць.

Підручники з усіх предметів 1-го, 5-го і 10-го класів будуть розміщені на сайті МОН та ІМЗО до 1 вересня.

При цьому, зазначила Гриневич, перший місяць для 1 класу - адаптаційний: першокласники взагалі не повинні користуватися підручниками протягом цього часу.

За її словами, міністерство не може допустити до друку підручники з історії України для 5-го і 10-го класів, в яких міститься "абсолютно радянська історіографія".

"Краще почекаємо", - пояснила Гриневич і вибачилася за зволікання.

На посаді тих співробітників, які відповідали за друк підручників, буде проведено повторний конкурс, а експертизу передадуть іншій установі - Навчально-методичному центру з питань якості освіти. Аудит ІМЗО призначений на 4 вересня - 5 жовтня.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии