RU

На український аукціон виставлять картину за рекордні $500 тисяч

14.09.2012, 18:03
На український аукціон виставлять картину за рекордні $500 тисяч - Фото
"Чотири купальниці в гроті" оцінені в півмільйона доларів
З 15 по 21 вересня 2012 року в Києві пройде передакційна виставка, на якій буде представлена ​​колекція ікон, живопису, графіки та декоративного мистецтва Сходу. Побачити твори мистецтва до того, як вони знову підуть у приватні зібрання, можна буде в приміщенні музею "Духовні скарби України". Самі торги відбудуться 22 вересня.

Як відзначають в прес-службі аукціонного будинку "Корнерс", найдорожчим лотом за всю історію українських аукціонів стане робота Маріо Карреньо Моралеса - легендарного кубинського живописця, чиї роботи включені в реєстри національного культурного надбання Куби, Чилі і США. Картина "Чотири купальниці в гроті" (1940) відноситься до кращого періоду у творчості майстра і оцінена в півмільйона доларів. Критики відзначають, що художня манера Карреньо кілька разів змінювалася, але ніколи не досягала подібної цілісності колориту і монументального виразності, як в 1940-і. Про це також свідчать показники арт-ринку: дві роботи художника 1943 пішли з молотка за рекордно високими цінами - "Афро-кубинський танець за $2,3 млн. (Sotheby` s, 2007) і "Земля Ель-Батею" за $1, 88 млн. (Christie's, 2009).

Також у списку топ-лотів - блискучий зразок українського бароко, ікона "Богоматір з немовлям". Вона відноситься до рідкісних творів іконописної майстерні Києво-Печерської Лаври кінця ХVIII століття, часу, коли українське мистецтво переживало період найвищого підйому.

Класику українського та російського живопису презентують полотна прославлених передвижників і академістів - К.Вещілова, К.Костанді, В.Мешкова, В.Орловського, А.Пісемського. Особливої ​​уваги в цьому розділі заслуговують роботи видатних представників "харківської пейзажної школи", які прославляли Україну в Європі і Росії на рубежі ХІХ-ХХ століть.

Більше третини всіх творів Сергія Васильківського було втрачено під час Другої світової війни. На сьогодні найбільша колекція його робіт знаходиться в зібранні Національного художнього музею України. Еталонні полотна майстра рідко зустрічаються на антикварному ринку, тому представлений пейзаж "Околиці Ай-Тодора. Крим" (1890) стане справжнім подарунком для цінителів його творчості. Приблизна оцінка пейзажу становить $150-180 тисяч.

Унікальна своїми монументальними розмірами картина "Вихід риболовного судна в море з Дьеппа" (1891) пензля Михайла Ткаченка - головного мариніста Російської імперії. Виконуючи імператорські замовлення, майстер писав великі картини для важливих урядових подарунків. Більшість з них зосереджені в державних зібраннях Франції, деякі - зберігаються в Центральному військово-морському музеї в Санкт-Петербурзі. Естімейт твори - $240 - $ 280 тисяч.

Серед художників, відомих колекціонерам усього світу, виділяються імена Зінаїди Серебрякової, Абрама Маневича і Алекси Грищенка. Рання акварель "Портрет сестри" розкриває головну лінію творчості знаменитої російської художниці - це "інтимні" портретні образи членів сім'ї, рідних і близьких людей. Саме ці роботи Серебрякової досягають цінових меж в $1,15 млн. (Sotheby's, 2011) і $1,41 млн. (Macdougall Arts Ltd., 2012).

Українські майстри, чия творча доля тісно пов'язана з Києвом - Грищенко і Маневич, - увійшли в історію світового живопису як лідери авангардних течій. Їхні роботи є предметом жадання колекціонерів Європи та США. Естімейти на українському арт-ринку знаходяться в діапазоні $60 - $ 70 тисяч.

Оцінити стилістичні особливості вітчизняних регіональних шкіл дозволять знакові полотна Євгена Волобуєва, Миколи Глущенка, Костянтина Ломикіна, Петра Столяренка, Валентина Хруща, Адальберта Ерделі та інших майстрів, які визначили розвиток українського живопису другої половини ХХ століття.

Сет зарубіжного живопису прикрашають імена Яна Габріельса Соньє і Яна Баптиста Венікса - відомих нідерландських живописців ХVII століття, чиї пейзажі стали гордістю королівських колекцій Європи; Карл Леопольд Мюллер - засновник австрійської школи орієнталізму, професор і ректор Віденської академії мистецтв, який отримав прізвисько "Мюллер Єгипетський". На торгах буде представлений авторський варіант одного з найвідоміших творів майстра "Ринок в Каїрі" (1878, Галерея Бельведер, Відень).

Аукціонна добірка об'єднала творіння таких знакових постатей ХХ століття, як одіозний геній сюрреалізму Сальвадор Далі, Анрі Матісс, знаменитий новатор, художник, поет, режисер і президент Каннського кінофестивалю Жан Кокто; "принц високої моди" Ерте.

Східний сет декоративного мистецтва привідкриває завісу в таємничий світ буддизму. Позолочена статуя Будди XVII століття дійшла до наших днів у прекрасному збереженні і являє собою значну культурну цінність. За оцінкою фахівців аукціонного дому вартість цієї реліквії складе $70 - $ 90 тисяч. Не менш цікавий такий традиційний предмет японської культури, як бронзова курильниця у формі слона. Ієрогліф, що позначає слона, складається з декількох елементів, схожих на ієрогліф "прем'єр-міністр". Тому фігура слона семантично трактується як побажання успіхів і просування в кар'єрі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини