RU

На торги Christie's виставлена картина Френсіса Бекона за 60 млн

11.11.2014, 15:40
На торги Christie's виставлена картина Френсіса Бекона за 60 млн - Фото
"Сидяча фігура (червоний кардинал)" Френсіса Бекона оцінена в $40-60 млн
Аукціонний дім Christie's в рамках вечірніх торгів "Післявоєнне і сучасне мистецтво", які пройдуть 12 листопада в Нью-Йорку, виставляє на продаж цілий ряд видатних робіт, однією з яких є написана в 1960 році картина Френсіса Бекона під назвою "Сидяча фігура (червоний кардинал) "(оцінка $40-60 млн).

Дана робота відноситься до серії так званих "кричущих пап" і була створена художником під враженням від картини Дієго Веласкеса "Портрет папи Інокентія Х". Бекон знову і знову звертався до цього образу протягом п'ятнадцяти років, починаючи з 1946 року. Як і у випадку з більшістю інших робіт, він вважав за краще користуватися репродукцією картини, і навіть, як свідчить легенда, відмовився поглянути на оригінал, коли наприкінці 1954 під час поїздки в Рим йому випала така можливість. Картина "Сидяча фігура (червоний кардинал)" не виставлялася на протязі 35 років аж до того моменту, як в 1996 році була придбана справжнім власником.

Туомбли.JPG
Ще одним топ-лотом аукціону стане робота "Без назви" Сая Туомблі 1970 року народження, що відноситься до серії "шкільних дощок" і що є свого роду кульмінацією одного з найважливіших періодів у творчості художника (оцінка $35-55 млн). Дана серія робіт, виконаних в період з 1966 по 1971 роки, отримала свою назву завдяки тому, що образний ряд картин нагадував каракулі, виконані крейдою на шкільній дошці. Принцип створення такого роду картин, вироблений Туомблі, збігався з принципом навчання першокласників правопису в американських школах того часу, згідно з яким в самому процесі виведення букв і слів повинні брати участь не пальці і зап'ястя, а вся рука цілком. До справжнього моменту картина перебувала в приватній колекції.

Уорхол.JPG
Творчість Енді Уорхола буде представлено на аукціоні портретами Елвіса Преслі і Марлона Брандо. На роботі під назвою "Потрійний Елвіс", виконаної в 1963 році спеціально для виставки Ворхола в лос-анджелеській галереї Ferus, зображення Преслі домінує на полотні точно так же, як сам співак домінував на американській естраді 50-х і 60-х років ХХ століття . Робота "Чотири Марлона" була виконана в 1966 році. На ній Марлон Брандо зображений в образі Джонні Страблера - головного героя фільму "Бунтар", що вийшов на екрани в 1953 році. Сумарна оцінна вартість двох робіт становить близько $130 мільйонів.

Кипенбергер.JPG
Ще один топ-лот - картина Мартіна Кіппенбергера "Без назви" відноситься до серії автопортретів художника, які по праву вважаються однією з вершин його творчості. Навесні 1988 під час поїздки до Відня Кіппенбергер зробив цілий ряд фотографій себе в готельному номері, з яких згодом створив настінний календар. Кілька місяців по тому цей календар став відправною точкою для створення восьми масштабних автопортретів, над якими художник працював під час подорожі по Іспанії разом з Альбертом Оеленом. Оціночна вартість роботи становить $15-20 млн.

Також увазі колекціонерів буде представлена "Абстрактна картина (774-4)" Герхарда Ріхтера, що виставляється на продаж техаським Фондом Лінди Пейс (оцінка $ 4-18 млн). Дана картина була написана в 1992 році і є яскравим зразком абстрактного стилю художника, в якому він почав працювати наприкінці 1980-х років.

Із зібрання Фонду Лізи де Кунінг на продаж виставляється робота Віллема де Кунінга "Шукач молюсків", що є одним з найвидатніших скульптурних творів абстрактного експресіонізму і знаковою для всієї творчості художника роботою (оцінка $25-35 млн).

Через рік після того, як помаранчева "Собака з повітряних куль" Джеффа Кунса встановила ціновий рекорд на твори нині живих художників, Christie's виставляє на продаж помаранчеву "Мавпу з повітряних куль", оцінену експертами аукціонного будинку в $20-30 млн.

Ще одним топ-лотом аукціону стане оцінена в $7-9 млн робота Дональда Джадда "Без назви (Бернштейн 93-1)", виконана за кілька місяців до смерті художника в 1993 році і з тих пір залишалася в одному і тому ж зібранні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини