На Одеському кінофестивалі покажуть забуте кіно

На Одеському кінофестивалі покажуть забуте кіно - Фото
Для постера ОМКФ-2012 використана картина Олександра Ройтбурда "Скелі в Етрета" (2010 р.) - постмодерністська алюзія на однойменне полотно імпресіоніста Клода Моне
28.03.2012, 11:10

Почесними гостями ОМКФ стануть режисер Тодд Солондз і онук Чарлі Чапліна, який представить на Потьомкінських сходах "Вогні великого міста"

Програма Одеського міжнародного кінофестивалю, який пройде з 13 по 21 липня 2012 року, орієнтована на фільми напрямку арт-мейнстрім - доступні широкій глядацькій аудиторії та володіють безумовною художньою якістю. Усього за дев'ять днів фестивалю буде показано близько ста фільмів. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі ОМКФ.

Починаючи з цього року, приз глядацьких симпатій стає фестивальним Гран-прі й буде присуджуватися за результатами глядацького голосування. Переможець міжнародного конкурсу отримає статуетку "Золотий Дюк" і грошовий приз у розмірі $15 тисяч.

Крім міжнародного конкурсу, на фестивалі пройде національний конкурс. У ньому зможуть взяти участь українські повнометражні, короткометражні та документальні стрічки, завершені після 1 січня 2011 року. Переможцю буде вручена нагорода за кращий український фільм (Національна кінопремія, заснована фестивалем в минулому році). Крім журі національного конкурсу, українські фільми також буде оцінювати журі FIPRESCI (Міжнародної федерації кінопреси).

Основна частина програми, а також список запрошених гостей, будуть оприлюднені в середині червня цього року.

У 2012 році ОМКФ продовжить традицію масштабних кіно-перформансів на Потьомкінських сходах показом одного з найкультовіших фільмів в історії кінематографа - стрічки "Вогні великого міста" Чарлі Чапліна. Показ на Потьомкінських сходах в супроводі симфонічного оркестру глядачам ОМКФ особисто представить онук і тезка Великого Німого - Чарлі Сістоваріс.

У програмі "Ретроспектива" відбудеться показ унікальних стрічок, знятих в Україні на початку 90-х років, які завоювали безліч нагород, але так і не потрапили до широкої аудиторії через розпад системи радянського кінопрокату. У ретроспективу "Загублений світ: українське кіно початку 1990-х" увійшли такі картини як "Перший поверх" Ігоря Мінаєва, "Яма" Світлани Ільїнської, "Кисневий голод" Андрія Дончика, "Гамбринус" Дмитра Месхієва, "Івін А" Ігоря Черницького. У створенні цих фільмів брали участь діячі культури Росії та України першої величини: Юрій Андрухович, Андрій Курков, Євген Євстигнєєв, Ірина Розанова, Валентина Тализіна, Тетяна Догілєва, Олег Меньшиков, Олексій Горбунов та багато інших.

Також ОМКФ представить ретроспективу самого саркастичного інтелектуала Голлівуду й майстра чорного гумору Тодда Солондза, володаря нагород кінофестивалів в Санденсі, Берліні, Венеції, Каннах. Режисер особисто відвідає Одесу, щоб представити свої фільми та провести майстер-клас для слухачів Літньої кіношколи. В рамках ретроспективи будуть показані п'ять фільмів режисера: "Ласкаво просимо в ляльковий дім", "Щастя", "Казкар", "Життя у воєнний час", а також прем'єра останньої стрічки "Темна конячка" (2011).

Головним фестивальним центром Одеського кінофестивалю в 2012 році стане Театр музичної комедії імені М. Водяного. За своїми характеристиками (глядацький зал на 1260 місць) новий фестивальний центр наближається до головного залу Венеціанського кінофестивалю.