На "Чорному квадраті" Малевича знайшли напис

12.11.2015, 18:30
На
Чорний супрематичний квадрат. 1915 (фото - Третьяковська галерея/Вікіпедія)
Експерти Третьяковської галереї провели велике дослідження картини Казимира Малевича "Чорний квадрат" і за допомогою мікроскопа знайшли напис, зроблений олівцем, який вважають авторським. Про це повідомляє Медуза.

"Експерти ГТГ - Катерина Вороніна, Ірина Рустамова та Ірина Вакар - майже повністю розшифрували фразу, яка, на їхню думку, звучить як "Битва негрів в темній печері". Поки що не вдалося абсолютно точно розшифрувати слово, що починається на букву "н" і закінчується на "ов". Це пов'язано з особливостями почерку художника, у якого літери "н", "п" і "і" були дуже близькі з написання", - наголошується в повідомленні.

Проте автори дослідження припускають, що це саме слово "негрів" - що є відсиланням до твору Альфонса Алле "Битва негрів в темній печері пізно вночі".

Крім того, в Третьяковці виявили, що під "Квадратом" знаходяться два барвистих шари, а не один, як вважалося раніше. Мистецтвознавець Ірина Вакар розповіла порталу, що полотно досліджували за допомогою рентгенографування і макрозйомки. Завдяки першому дослідженню був реконструйований нижній барвистий шар, а макрозйомка показала другий, на якому, власне, і написаний "Чорний квадрат".

"Первісне зображення - це кубофутуристична композиція, а лежача під "Чорним квадратом", колір якого ви бачите в кракелюре, - це протосупрематична композиція", - розповіла науковий співробітник відділу наукової експертизи Третьяковської галереї Катерина Вороніна.

Як відомо, Альфонс Аллі - французький письменник-гуморист і художник-абсурдист, карикатурист - написав "Битву негрів в темній печері пізно вночі", яка являє собою чорний прямокутник, в 1882 році. У Аллі була ціла серія гумористичних робіт-експериментів в області монохромного живопису; наприклад, "Малокровні дівчата, що йдуть до першого причастя у сніговій бурі" (білий прямокутник) або "Кардинали, що збирають помідори біля Червоного моря" (червоний).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина