RU

На бієнале у Венеції українці представлять Пам'ятник пам'ятника

30.04.2013, 16:08
На  бієнале у Венеції українці представлять Пам'ятник пам'ятника - Фото
13e87ab1ed8d2561af2a0392e63763fd.jpg
У рамках 55-й Бієнале сучасного мистецтва у Венеції, в Палаццо Лоредан 29 травня відбудеться відкриття українського проекту "Пам'ятник пам'ятника". У проекті беруть участь молоді українські художники Жанна Кадирова (Київ), Микола Рідний та Гамлет Зіньковський (Харків).

Як повідомляє прес-служба Мистецького арсеналу, тема художнього проекту українського павільйону співзвучна загальній концепції бієнале - "Енциклопедичний палац". Вибір назви для проекту був підказаний одній з робіт Жанни Кадирової, у якої виникла ідея "завуальованого" пам'ятника - пам'ятника кому і чому завгодно, чистої потенційності.

Микола Рідний представить на бієнале відео "Монумент", де зафіксовано процес демонтажу у Харкові радянського монумента і установка нового - "Сучасні наймані робітники виконують роботу з усунення символів працівників-героїв". Своє відео художник доповнює серією гранітних абстрактних скульптур.

А Гамлет Зіньковський підготував до виставки інсталяцію з сотень мікроскопічних портретів у рамці сірникової коробки під назвою "Книга людей".

Нагадаємо, 55-а Бієнале сучасного мистецтва у Венеції пройде з 1 червня по 24 листопада 2013 року. В офіційній програмі Україну знов представлятиме художниця Оксана Мась з проектом "Квантова молитва" - інсталяцією у вигляді автомобільного двигуна, на якому застигли потоки розплавленого муранського скла.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини