RU

На аукціоні Christie's встановлено нові цінові рекорди

21.06.2012, 13:56
На аукціоні Christie's встановлено нові цінові рекорди - Фото
"Жінка, яка сидить" Пабло Пікассо
Сумарна виручка за підсумками вечірнього аукціону Christie's "Мистецтво імпресіонізму і модернізму", що пройшов 20 червня, склала понад $45,54 млн. Своїх нових власників знайшли 80% лотів, які  виставлялися на продаж (84% в грошовому вираженні).

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Christie's, топ-лотом торгів стала робота Пабло Пікассо 1949 під назвою "Жінка, яка сидить", що пішла з молотка за $13 млн. 445 тисяч при естімейті від $7,835 млн. до $1,752 млн. Картина відноситься до знакового періоду творчості художника, коли його кохана Франсуаза Жило була вагітна їхньою дочкою Паломою. В яскравих контурах даної роботи, що оспівує чудо людського народження, виразно відчувається вплив знаменитого фотографа і друга Пікассо Гійона Мілі, який навчив художника тонкощам люмінографіі або "малювання світлом". Раніше полотно знаходилося в зборах знаменитого американського колекціонера і філантропа, промислового магната Лі Блоку.

У загальній складності 27 робіт було продано за суми понад 1 млн. фунтів стерлінгів, а позначку в $1 млн. перевищили 36 лотів. У ході торгів було встановлено два нові цінові рекорди на твори таких художників, як Джорджо Моранді і Курт Швіттерс.

За словами керівника торгів Джея Вінчі, успішні результати даних торгів пояснюються тим, що практично кожен з десяти найдорожчих лотів аукціону не з'являвся на арт-ринку протягом останніх 20 років. Особливо високий попит спостерігався відносно творів провідних представників мистецтва сюрреалізму.

Список топ-лотів секції очолило полотно Рене Магрітта під назвою "Гігантська добу", за володіння яким сперечалися десять колекціонерів. У результаті робота пішла з молотка за $11 млн. 333 тис. - з п'ятикратним перевищенням свого первісного естімейта. Полотно виставлялося на продаж з приватної європейської колекції вперше за останні 60 років.

Ще одна робота Пабло Пікассо (1881-1973) - полотно "Жінка з собакою", написане в 1962 році, - знайшла свого нового власника за $10 млн. 980 тисяч. На цій картині зображено друга дружина художника Жаклін Рок з улюбленцем сім'ї - афганським хортом на прізвисько Кабул. Рік, в якому був написаний цей портрет, став поворотним у долі Пікассо - покинувши Канни, він разом зі своєю новою дружиною Жаклін поселяється на віллі Нотр-Дам-де-Ві поблизу Мужена. Цей переїзд послужив причиною одного з найбільш плідних сплесків художньої активності Пікассо, результатом якого став цілий ряд видатних робіт.

Пейзаж Поля Сіньяка (1863-1935) "Золотий Ріг. Мінарети", який виставлявся на продаж вперше з кінця 1920-х років, був куплений за $  млн. 748 тисяч. Це написане в 1907 році полотно служить яскравим прикладом неоімпресіоністичного стилю художника і відноситься до серії з 12 робіт з видом на Стамбул, що відкривається з бухти Золотий Ріг.

Картина Рене Магрітта (1898-1967) під назвою "Образи світу", створена близько 1961 року, пішла з молотка за $7 млн. 635 тисяч. У даній роботі зачіпається одна з улюблених тем художника - те, як кожен з нас сприймає навколишній світ. Полотно виставлялося на продаж з приватного європейського зібрання, в якому знаходилося з 1962 року.

"Пейзаж з синіми деревами" пензля Поля Гогена (1848-1903) був проданий за $7 млн. 107 тисяч. Це полотно представляє собою недавно виявлену роботу, створену під час першої поїздки художника на Таїті в 1892 році. Згадки про цю роботу практично не зустрічаються в  літературі, яка присвячена творчості художника, так як починаючи з 1955 року вона перебувала у приватній норвезькій колекції.

Також в ході торгів була розпродана добірка з 14 бронзових скульптур Едгара Дега (1834-1917), сумарна виручка від їх продажу склала $17 млн. 232 тисячі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини