RU

На Венеціанському біеннале роздали "Золотих левів"

06.06.2011, 11:45
На Венеціанському біеннале роздали
d224f89d2f13ddaa536240c8f235aa1e.jpg

На Венеціанському біеннале роздали "Золотих левів"

Головний приз 54-ий Венеціанський біеннале – "Золотий лев" – вручений американському художнику Крістіану Марклею (Christian Marclay), відеороботи якого "Години" представлені в основному проекті "ІЛЛЮМІнації" (ILLUMInations).

Як пише ZN.UA, робота "Години" – цей відеоколаж, який складений з безлічі кадрів із зображенням різноманітних годин, час на яких відповідає реальному в момент перегляду.

Найкращою національною виставкою визнана експозиція у павільйоні Німеччини: тут виставлений проект режисера-авангардиста, що недавно пішов з життя Крістофа Шлінгензіфа (Christoph Schlingensief) "Храм страху/Чужого всередині", для демонстрації якого всередині приміщення була вибудована подібність католицького храму з вівтарем.

"Срібного лева" як найкращого молодого художника отримав англієць Харун Мірза (Haroon Mirza). Його інсталяція Backfade_5 також представлена на головній виставці.

Почесних нагород "За внесок у мистецтво" удостоєні австрійський художник Франц Вест і американка Еллен Стюртевант. Спеціальними преміями також були відзначені литовський павільйон і шведська художниця Клара Ліден.

Переможці були названі під час офіційного відкриття біеннале 4 червня.

Національні проекти на біеннале – цього року їх 89 – представлені у садах Джардіні і в історичних будівлях по всьому місту, однаково як і 37 міжнародних проектів у паралельній програмі. Біеннале продовжить свою роботу до 27 листопада.

Венеціанська біеннале – найбільший міжнародний форум сучасного мистецтва, що збирає художню еліту всього світу. Огляд бере свій початок у 1895 році. З 1975 року проходить раз у два роки і чергується з архітектурною біеннале.

Україну цього року представляє проект "Post VS Proto-Renessans" відомої української художниці Оксани Мась.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>
Нагороди, премії, конкурси, рейтинги, рекорди: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини