RU

На "Оскар" відібрано кращі іноземні фільми

14.10.2011, 12:15
На
505bad881210c1ff41bfd2d5809a801b.jpg

На "Оскар" відібрано кращі іноземні фільми
Фільми з 63 країн стали претендентами премії "Оскар" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою". Україна в цьому році своїх претендентів не висувала, а від Росії в конкурсі братиме участь стрічка Микити Михалкова "Втомлені сонцем-2. Цитадель".

Як передає ІТАР-ТАРС, в переліку претендентів "Оскара" майбутнього сезону є дебютант - Нова Зеландія. Вона направила на суд американських кіноакадеміків картину "Оратор" режисера Тусі Тамасесе. Казахстан висунув в кандидати роботу "Повернення в "А" Єгора Михалкова-Кончаловского. Від Естонії в Лос-Анджелес поїхала картина "Листи до Ангела", від Литви - "Назад до рук", від Польщі - "Темрява", від Болгарії - "Тілт".

Академія раніше дискваліфікувала запропонований Албанією фільм "Прощення крові", враховуючи той факт, що його режисером є американець Джошуа Марстон. Тому його стрічку замінила "Амністія" Бужара Алімані.

Іранські кінематографісти запропонували на суд американської академії картину "Розділ", Ізраїль - стрічку "Примітка", яка мала успіх на Каннському кінофестивалі, Ліван - "І куди ми тепер", що отримала приз грядацьких симпатій на кінофорумі в Торонто. Французи порахували, що найбільш високі шанси завоювати схвалення американців має картина "Я оголошую війну" Валері Донзеллі, честь Італії буде захищати "Терраферма" Емануель Кріалезе, Німеччини - "Піна", а Японії - "Листівка".

Китай висунув очевидно сильного конкурента іншим претендентам. У цьому році в боротьбі за "іноземного" "Оскара" знов бере участь режисер Чжан Імоу, який підкорив західну публіку гостросюжетними і не позбавленими духовної складової фільмами "Тигр, що крадеться, дракон, що затаївся", "Будинок літаючих кинджалів", "Герой". Чжан Імоу відправив в Лос-Анджелес стрічку "Квіти війни", яка вважається одним з найдорожчих кінопроектів в Поднебесній.

Традиційно сильно заявлений кінематограф Латинської Америки. Аргентина представила фільм "Абажай: людина без страху", Бразилія - "Елітний ескадрон: Ворог ззовні", Чилі - "Віолета понеслася в рай", Мексіка - "Міс Бала", Перу - "Жовтень", Колумбія - "Гірські квіти", Уругвай - "Німий будинок". Кубинський режисер Іен Падрон вирішив вразити американців картиною "Гаванастанція".

Чергова, 84-а церемонія вручення "Оскарів" відбудеться 26 лютого 2012 року. Етап подачі голосів за номінантів почнеться 27 грудня цього року і завершиться 13 січня 2012 року. Імена всіх претендентів на престижний кінотрофей буде оголошено 24 січня. Остаточний, другий етап голосування завершиться 21 лютого наступного року.

Нагадаємо, Україна в цьому році не відправляла свій фільм на здобуття кінопремії "Оскар". Розглядалися п'ять претендентів, однак вони не відповідали регламенту американського оскарівського комітету. При цьому в українському оскарівскому комітеті наголосили, що мова не йде про якість фільмів.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: всі новини>>>
Нагороди, премії, конкурси, рейтинги, рекорди: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини