RU

Майже 150 експонатів викрадено з музею в Кіровоградській області

13.01.2011, 12:50

З Музею історії Онуфріївського району (Кіровоградська область) зловмисники винесли 149 експонатів. За підозрою в крадіжці затримано троє жителів Полтавської області, які не встигли нажитися на краденому, однак нанесли чималої шкоди виставочним залам музею. Про це повідомляє прес-служба Управління МВС України в Кіровоградській області.

Музей історії створювався протягом десяти років завдяки зусиллям жителів всього району, що безкоштовно віддавали старовинні речі, які були цінними передусім як пам'ять про предків. У музеї - 15 залів, кожний з яких відображає певний історичний період розвитку району. Один із залів присвячений графській династії Толстих, один з яких заснував в Онуфріївці дендрологічний парк. Саме речі Толстих зацікавили зловмисників.

Підозрювані брали все, що на перший погляд здавалося цінним, а саме: монети, картини, вишиті рушники, одяг, предмети часів першої світової та Великої Вітчизняної воєн, сімейні фотокартки і речі Товстих, козацький посуд тощо. Більш за все постраждали експозиції часів ВОВ, декоративно-ужиткового мистецтва, родини Толстих.

Сума матеріальних збитків наразі уточнюється фахівцями музейної справи.

По цій справі затримано 56-річного жителя Полтавської області, його 25-річного колегу по роботі і ще одного, 1987 р.н. Спланував "операцію" і керував процесом старший чоловік в групі. По мобільному телефону він вказував своєму раніше судимому 25-річному напарнику, що брати з музею, в який той заліз через вікно. Не врятували експонати від злодіїв навіть залізні гратки на вікнах.

За місцем проживання затриманих вилучено частину вкрадених експонатів. За даним фактом порушено карну справу за ч. 3 ст. 185 КК (крадіжка з проникненням до приміщення), санкції якої передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 6 років.

Культура та мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини