Масштабна виставка Art-Kyiv contemporary відкривається в столиці

01.11.2011, 12:40
Масштабна виставка Art-Kyiv contemporary відкривається в столиці - Фото
Фото: artarsenal.in.ua

З 2 до 13 листопада в столичному арт-центрі Мистецький Арсенал вшосте пройде форум сучасного мистецтва Art-Kyiv contemporary

Сьогодні в Мистецькому Арсеналі стартує форум сучасного мистецтва Art-Kyiv contemporary - один з наймасштабніших проектів вітчизняної арт-сцени, що має на меті презентувати якісне актуальне мистецтво за посередництвом провідних галерей України і світу.

Шостий Art-Kyiv contemporary презентує спецпроекти, створені у співпраці з авторитетними художніми інститутами Японії, Німеччини, Франції та Польщі. Експонати нададуть близько 30 галерей сучасного мистецтва України, Росії, Німеччини та Франції.

Так, вперше в Мистецькому Арсеналі буде представлена ​​унікальна ретроспективна виставка шести японських художників - The Group 1965: Аїди Макото, Кіношіти Парко, Хіроюкі Мацукажі, Оскара Оіви, Цуйоші Озава, Суміхізи Аріма, яка з успіхом була прийнята в Музеї сучасного мистецтва в Дюссельдорфі. Японських художників об'єднує не єдина мистецька програма, а лише загальний "дух часу", що відповідає даті їх народження (1965 рік).

Експозиція складатиметься з абсолютно різних за стилем і манерою висловлювання живописних, фото- та відеоробіт, унікальної інсталяції "Нагойя", що відтворює модель японського комунального житла. В рамках виставки японські художники презентують серію перформансів, лекцій та воркшопів, а також спеціальний майстер-клас для дітей Ootaka Workshop (малювання, танці).

У спецпрограмі "Східноєвропейський резонанс" відомий польський куратор Моніка Шевчик і Польський Інститут у Києві презентують продовження проекту "Подорож на Схід". У проекті братимуть участь представники Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, Польщі, а також українські художники Анатолій Бєлов, Алевтина Кахідзе, Ярослава-Марія Хоменко, Володимир Кузнецов, Стас Волязловський, творча група TanzLaboratorium.

Художники досліджують ключовий мотив, який формує зв'язки між людьми і виступає альтернативою авторитету влади або економічного капіталу. Таким мотивом є феномен любові - в усіх його несподіваних художніх проявах.

Ще один спецпроект Art-Kyiv - "Українські моряки в об'єктиві молодого французького мистецтва" - презентує перспективний дует французької відеохудожниці Марі Рейнер і куратора Флоранс Останд. У 2010 році вона створила фільм Roll-On, Roll-Off, героями якого стали українські моряки з корабля Marfret в Марселі. Автор споглядає функціональні урбаністичні простори як "машинний механізм" і досліджує, як людські тіла перетинають і освоюють ці території.

Крім того, куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов презентує український спецпроект Unlimited ("Без обмежень"), що є своєрідним тестом-дослідженням кордонів виставкового простору. Unlimited - це виставкова платформа, яка не обмежує свободу митців як з формальної, так і з концептуальної точки зору. Проект ставить питання про специфіку різних енвайронментів і художніх практик і дозволяє розкрити активність та енергетику виставкового простору.

У виставці беруть участь Ілля Чичкан з художником-графітістом PSYFOX, Тіберій Сільваші з інсталяцією "Внутрішнє-зовнішнє", група SOSка і харківська молодіжна арт-комьюніті з презентацією автентичного "трешевого" простору "харківського квартирника".

Крім того, в програмі ярмарку очікуються лекції та освітні програми як для дорослих, так і для наймолодших відвідувачів, серія перформансів від українських і японських художників, покази фільмів про мистецтво, семінари від українських галеристів та експертів сфери мистецтва.

Art-Kyiv contemporary-2011 працює для відвідувачів з 2 до 13 листопада. Вартість квитка - 40 грн, пільговий квиток - 20 грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?