RU

Мінфін заперечує подорожчання навчання в художніх школах

15.04.2013, 15:24
Мінфін заперечує подорожчання навчання в художніх школах - Фото
d697e3d01b9e9e7d4561fb722b0e360e.jpg
Плата за навчання у мистецьких школах в 2013 році підвищуватися не буде. Про це заявив перший заступник міністра фінансів Анатолій Нірковський, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами чиновника, держбюджет на поточний рік сформовано та затверджено Верховною Радою, затверджені і всі місцеві бюджети, в них визначено, в тому числі, і фінансування культури. "Правила гри на 2013 рік визначені. І нічого змінювати не буде", - сказав Нірковський.

Представник Мінфіну додав, що питання оптимізації використання бюджетних коштів вирішується у всіх міністерствах, а не тільки в Міністерстві культури. За його словами, Мінфін як активний учасник бюджетного процесу запропонував кожному міністерству створити робочу групу і оцінити використання державних коштів. "Це не гроші Мінфіну, це гроші платників податків. Скажуть робочій групі продовжити фінансування певних напрямків, а, можливо, і збільшити його, - будуть підготовлені пропозиції щодо зміни до бюджету", - сказав він.

За словами Нірковського, витрати на культуру по місцевим бюджетам у 2013 році порівняно з 2012-м збільшилися на 8,3% і склали 7,691 млрд. грн.

Нагадаємо, сьогодні голова всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт заявив, що завдяки новій ідеї Мінфіну абсолютна більшість шкіл будуть змушені закритися. Суть ідеї уряду зводиться до підвищення фінансового рівня місцевих бюджетів, серед іншого враховується і оптимізація плати за навчання в художніх школах.

За словами Шаліта, середня плата в художніх школах сьогодні коливається від 35 до 150 грн. Держава оплачує утримання шкіл на 90-93%. У разі збільшення оплати, яка йде на зарплату вчителям, плату за приміщення, електрику, воду, тепло та каналізацію, під загрозою ліквідації виявляться всі 100% художніх шкіл.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини