RU

Львівські критики звинуватили Ліну Костенко у маразмі

11.02.2011, 14:45

У Львові недавно відбулося обговорення нової книги Ліни Костенко "Записки українського самашедшого", під час якого роман видатної письменниці був жорстко розкритикований, а саму Л.Костенко звинуватили у маразмі.

Як повідомляє "ЗІК", аналіз книги, яка стала літературною подією N1 в Україні, провели 3 лютого у львівському літературному кафе поети, письменники і літературознавці Ігор Котик, Віктор Неборак і Юрій Кучерявий.

Зокрема літературні критики назвали маскою головного героя романа (програміста) через його схематичності і неправдоподібність. На їхню думку, Л.Костенко взагалі не має уявлення про те, що пише.

Крім плутанини з професійною належністю, їх не влаштували і індивідуальні психологічні характеристики головного героя: у свої 35 років він мислить як немолода людина, і взагалі за ним часто можна побачити саму Л.Костенко.

Зокрема Ю.Кучерявий заявив, що, на його думку, "Записки самашедшого" – взагалі не роман, а соціальний памфлет, в якому звучать обвинувачення сучасникам, замішаних на ксенофобії, гомофобії і сексизмі. У результаті він дійшов висновку, що "Ліна Василівна змаразматіла".

Нагадаємо, всеукраїнський тур Л.Костенко на підтримку її нової книги почався 25 січня. Із запланованих семи вечорів письменниця провела три – у Рівному, Києві і Харкові. 9 лютого з'явилося повідомлення про те, що Л.Костенко перериває своє творче турне через "провокаційні інсинуації деяких львівських письменників, журналістів і діячів театру".

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини