RU

Кулиняк звільнив Лісничу з посади гендиректора Лаври

10.08.2012, 11:36
Кулиняк звільнив Лісничу з посади гендиректора Лаври - Фото
Вікторія Ліснича. Фото: wek.com.
Міністерство культури прийняло рішення про звільнення з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторії Лісничої.

Як повідомляє прес-служба міністерства, у зв'язку з колективними скаргами, що надійшли в Мінкультури від працівників заповідника, в яких вказувалося на численні порушення трудового законодавства з боку дирекції заповідника, міністр культури Михайло Кулиняк 31 липня провів робочу зустріч з генеральним директором Лісничою, її заступниками, керівниками структурних підрозділів заповідника. Під час зустрічі з приводу конфліктної ситуації свої позиції виклали заступники гендиректора, керівники структурних підрозділів та представники ініціативної групи колективу Заповідника на чолі з головою профкому.

Ними були позначені головні проблеми, що викликали стурбованість колективу, а саме: в ході реструктуризації, яка зараз відбувається в заповіднику, генеральний директор здійснювала прийом нових співробітників, при тому, що ті співробітники, які вже працюють в заповіднику, мають переважне право на заміщення вакантних посад з переведення.

Також зазначалося, що в умовах обмеженого фінансування генеральний директор ввела непрозору процедуру встановлення надбавок до заробітної плати і преміювання, віддаючи перевагу призначеним нею співробітникам.

За результатами наради міністр дав доручення генеральному директору в двотижневий термін привести трудові відносини з працівниками заповідника відповідно до чинного законодавства. Крім того доручено провести внутрішню аудиторську перевірку.

В ході перевірки з'ясувалося, що в порушення вимог Кодексу законів про працю України гендиректором при реструктуризації заповідника не було враховано переважне право вже працюючих співробітників на заміщення вакантних посад з переведення. Зате були здійснені нові призначення 13 осіб.

Гендиректор надала письмові пояснення, що порушення дійсно мали місце і зобов'язалася вжити дієвих заходів щодо їх усунення, наголошується в повідомленні.

При цьому міністр культури за порушення умов контракту оголосив Лісничій догану.

Аудитори міністерства за результатами перевірки надали рекомендації усунути виявлені порушення і в десятиденний термін проінформувати Мінкультури.

Пізніше в ході перевірки з'ясувалося, що замість виправлення недоліків в роботі, Ліснича допустила ще більш грубі порушення чинного трудового законодавства та умов контракту між нею і міністерством, зокрема: 31 липня генеральним директором був виданий наказ про звільнення чотирьох співробітників заповідника. Підставою для звільнення в наказах зазначений протокол наради з міністром. Однак у відділі кадрів і у відділі діловодства заповідника протокол наради відсутня. Перевіркою виявлено факт підробки заяв про звільнення за угодою сторін двох працівників, датованих 3 серпня 2012 року.

Наказом Мінкультури від 9 серпня 2012 № 656/0/17-12 Ліснича Вікторія Миколаївна звільнена з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Матеріали перевірки будуть передані в правоохоронні органи, сказано в повідомленні.

Нагадаємо, скандал з кадровими перестановками в заповіднику розгорівся два тижні тому, коли стало відомо про звільнення і визнання заступника гендиректора Влади Прокаєвої про те, що вона за отримання посади в музейному комплексі через Вікторію Лісничу дала хабар Михайлу Кулиняку. Міністр заявив, що не отримував жодних хабарів і що заяву повинні перевірити правоохоронні органи. "Дівчата посварилися", - прокоментував тоді скандал Кулиняк.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини