Кращим прозаїкам вручили премію Спілки письменників pr

07.05.2018, 12:04
 Кращим прозаїкам вручили премію Спілки письменників - Фото

Перший приз премії “Літературні відкриття року” дістався письменниці Оксані Щирба за збірку оповідань “Стежка в долонях”

На правах реклами

Перший приз премії “Літературні відкриття року” дістався письменниці Оксані Щирба за збірку оповідань “Стежка в долонях”

Для українських прозаїків-початківців Київська організація Національної спілки письменників заснувала премію "Літературні відкриття року". Церемонія вручення нагород кращим дебютантам відбулася 4 травня.

Ця церемонія стала третьою, так як премія існує з 2016 року.

Кращою книжкою журі назвало збірку оповідань Оксани Щирби "Стежка в долонях". Другий приз дістався Єлизаветі Мельниченко, а третє місце зайняла письменниця Валерія Піккола.

Збірка Щирби - зразок традиційної української прози, який критики визначили як роман-новела, а деякі оповідання схожі на притчі. Сама ж письменниця вважає, що новели, оповідання та навіть дві повісті, що увійшли до книги, дуже різні, так як писалися протягом 10 років. "Збірка - це суміш різних жанрів. Але всі ці історії пронизує одна ідея: нагадати про справжні цінності людям, які в гонитві за матеріальним забувають про своїх рідних і близьких ", - описала "Стежку в долонях" Оксана Щирба.

В основу творів лягли історії з життя самої письменниці, її друзів. Багато сюжетів також вигадані автором.

У збірці є і одна автобіографічна історія - "Три зірки до чаю". "Я довго сумнівалася, чи включати її до збірки, тому що я дуже критична до своїх текстів і мені завжди щось не подобається. Але оскільки ця історія особливо мені дорога і присвячена моїм рідним, я вирішила ризикнути. В результаті письменник Сергій Пантюк, а також деякі його колеги, визнали її найсильнішою ", - розповіла Щирба.

Письменниця зазначила, що її книга буде швидше цікава жінкам, і попередила, що це не розважальна література, і розрахована на підготовленого читача - людину, яка вміє думати, переосмислювати і прагне щось змінювати в навколишньому світі. В історіях, які об'єднані у три тематичні розділи (любов і відносини, філософські мотиви і містика, історія сучасна і минулих століть), кожен зможе впізнати в героях або себе, або своїх знайомих і пережити десятки захоплюючих життєвих доль.

Лауреатів премії вибирали з 20 творів прозаїків-дебютантів, надрукованих українськими видавництвами.

"Головний критерій відбору - професіоналізм. У журі ми взяли успішних письменників, яким досить прочитати абзац або сторінку з книги, щоб зрозуміти, наскільки добре вона написана. У прозі визначаємо не просто рівень мови, а й те, як цікаво людина вміє розповідати історії, адже в цьому і суть прози ", - заявив голова журі Володимир Даниленко.

За його підрахунками, в Україні щорічно з'являється близько сотні нових авторів, але з них багато хто з часом кидає письменницьку справа, так як літературою в країні майже неможливо заробляти на життя. Тому подібні премії і необхідні, щоб заохочувати талановиту молодь.

Свої бонуси від подібних премій отримує також видавець. Як пояснив представник видавничої сфери Ігор Степурін, з отриманими нагородами вже можна звертатися до Міністерства культури і домагатися закупівлі видань лауреатів до державних бібліотек. Адже професійне журі визнало їх гідними.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих