RU

Киян запрошують на Дні грузинського кіно

08.06.2011, 15:30
Киян запрошують на Дні грузинського кіно - Фото
de9d7b5254a371a1769b317ffc6f6c53.jpg

Киян запрошують на Дні грузинського кіно

З 23 по 29 червня у столичному кінотеатрі "Україна" пройдуть Дні грузинського кіно. Будуть показані сучасні грузинські стрічки, які брали участь і отримували нагороди на міжнародних кінофестивалях і мають популярність як у грузинських, так і в іноземних глядачів. Фільми відрізняються особливим ставленням до людини і життя, наповнені щирістю, драматизмом і глибоким розумінням світу.

До добірки фільмів, що відображають життя сучасної Грузії, увійшли кінороботи 2008-2010 рр.: "Суса", "Три будинки", "Вуличні дні", "Рене їде у Голлівуд" і збірник короткометражних ігрових фільмів, серед яких фільм "Кров" українського режисера І.Правило, знятий за розповіддю Нодара Думбадзе "Сисхлі" ( "Кров") грузинською мовою.

"Суса"
У передмісті одного з грузинських міст живе 12-річний Суса, який працює разом з матір'ю на підпільному заводі, що виробляє горілку. Щодня йому доводиться збувати пляшки з горілкою, заробляючи на життя і намагаючись не потрапити на очі поліцейським. Він вірить, що скоро повернеться тато і забере їх із матір'ю у місто, щоб почати нове, благополучне життя. Історія маленького борця за власне дитинство і майбутнє.
Режисер: Русудан Пірвелі. У ролях: Джіорджі Гогешвілі, Катерина Кобахідзе, Автанділ Тетрадзе.

"Три будинки"
Три історії про один малюнок, відокремлені трьома сторіччями.
Історія перша відбувається у ХІХ столітті. У великому фамільному будинку чоловік середнього віку постійно розмовляє зі своєю мертвою дружиною і діє так, неначе вони живуть разом. Старший брат, який жив із ним у тому ж будинку, переживає за брата і просить у друга сім'ї, відомого психіатра, про допомогу. Психіатр приїжджає поставити діагноз, але після зустрічей і розмов з пацієнтом він вирішує, що той не потребує медичної допомоги. На знак вдячності пацієнт дарує лікарю малюнок своєї дружини "Дві сови".
Друга історія розвивається під час другої світової війни. Радянського генерала знаходять мертвим у квартирі його коханки. Тут же виявляється і малюнок "Дві Сови", що належав її сім'ї.
Герой третьої новели, сучасний міський парубок, здійснює вчинок, який суперечить його моралі. Сім'я його дівчини знаходить полотно, яке дісталося їм від бабусі, але справжнього власника не цікавлять ці сімейні історії і він не бажає продавати їм малюнок. Хлопець вирішує украсти полотно для неї.
Режисер: Заза Урушадзе. У ролях: Малхаз Абуладзе, Ека Андронікашвілі, Васіко Бахтадзе, Торніке Бзіава.

"Вуличні дні"
Фільм про грузинського чоловіка Чекі, в якого немає ні роботи, ні грошей. Він належить до категорії хороших людей, які на момент розпаду Радянського Союзу були ще молоді, щоб багато чого досягнути, але ті цінності, на яких їх виховували, зруйновані, і тепер їм доводиться звикати до нових соціально-політичних та економічних умов і життєвих реалій, але, на жаль, не у всіх вистачає на це сил. Історія про вибір легкого шляху в різних ситуаціях, який у результаті призводить до ще складніших обставин. А все починається з невинної фрази старшокласника, сина міністра, Іки: "Мені треба знайти легкий шлях для отримання хороших оцінок".
Режисер: Леван Когуашвілі. У ролях: Зура Бегалішвілі, Гага Чіхладзе, Ека Чхеїдзе.

"Рене їде у Голлівуд"
Рене Дадіані – житель великого міста, він навчається відео-арту в школі кіно і ходить на роботу в офіс. Він багатостороння людина, яка у своїй школі схожа на жадібного проповідника своєї власної теорії абсурду. Він вважає, що кожний може збільшити силу власної уяви за допомогою зміни стану свідомості, що приведе до появи нової реальності. Рене часто спостерігає за міським життям через свою відеокамеру. Іноді його зйомки передають інформацію про існування не тільки реальних людей, враховуючи його самого, але також і вигаданих персон.
Режисер: Аліко Тсабадзе. У ролях: Віктор Барбакадзе, Ніко Тавадзе.

У програмі короткометражних фільмів: "Вересень" (2010) Вако Кіркітадзе, "Мисливець на ворон" (2010) Ніка Гугушвілі, "Граффіті" (2006) Вано Бурдулі, "Кров" (2010) Ірини Правило, "370С" (2005) Тамари Суламанідзе, "Квітнева холоднеча" (2010) Торніке Бзіава.

Усі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами українською мовою.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини