RU

Кириленко просить Мінкульт заборонити "Білу гвардію" в Україні

27.04.2012, 11:25
Кириленко просить Мінкульт заборонити
В'ячеслав Кириленко
Лідер партії За Україну! В'ячеслав Кириленко направив депутатський запит до міністра культури з вимогою не допустити видачі свідоцтва на право розповсюдження і демонстрування телесеріалу "Біла гвардія". Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі депутата.

"Серіал відверто антиукраїнський за змістом. Автори телесеріалу свідомо спотворили літературний твір, на основі якого знімали свій проект, навмисне зобразивши українців, які боролися за свою незалежність, неосвіченими, жорстокими, цинічними шовіністами, садистами, невігласами і антисемітами", - вважає Кириленко.

Прем'єрний показ восьмисерійного серіалу "Біла гвардія" відбувся у березні цього року на телеканалі "Росія". Автори серіалу стверджують, що це "нове прочитання" відомого роману Михайла Булгакова.

"У численних публікаціях в українських ЗМІ наводиться маса прикладів сцен і діалогів із зазначеного серіалу, які принижують національні почуття українців і не мають нічого спільного з творами видатного киянина Булгакова. Виявляється, що "нове прочитання" роману російськими авторами серіалу означає твір "українофобських " сцен , наповнення серіалу демонстративною неприязню до народної хвилі українського патріотизму, спотворення ролі історичних особистостей, які для громадян України є уособленням прагнення українців захистити свою національну гідність і отримати незалежну державу в ті буремні часи ", - зазначає депутат.

Кириленко переконаний, що такий підхід є відверто недружнім кроком по відношенню до України з боку авторів серіалу і державного російського телеканалу, на замовлення якого він був створений.

"Демонстрація цього серіалу на українському телебаченні викличе глибоке обурення української громадськості. Це означає, що українська держава поділяє антиукраїнські погляди і підтримує розповсюдження в Україні історичної брехні, вигадок, які провокують міжнаціональну напруженість в суспільстві", - вважає політик.

Кириленко наголошує, що Міністерство культури України має зайняти принципову позицію і не видавати прокатного свідоцтва серіалу на тій підставі, що він спрямований на розпалювання міжетнічної ворожнечі й приниження нації.

Прем'єру серіалу "Біла гвардія" в Україні навесні цього року анонсував один з українських телеканалів.

Досьє на В'ячеслава Кириленка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини