RU

Кириленко побоюється, що у кінотеатрах звучатиме тільки російська мова

05.07.2010, 15:15

Народний депутат, лідер партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко закликає відмовитися від ініціатив, спрямованих на перегляд порядку дублювання, озвучення і субтитрування іноземних фільмів. Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі партії, про це йдеться у депутатському запиті В.Кириленка на ім'я Міністра культури і туризму Михайла Кулиняка.

В.Кириленко зазначив, що у випадку, якщо буде дозволено дублювати, озвучувати або субтитрувати іноземні фільми не з оригінальної версії, а з копій, український дубляж у кінотеатрах практично зникне.

"Економлячи власні кошти, дистриб'ютори будуть завозити з Росії копії західних фільмів, дубльованих російською мовою, і накладати на них українські субтитри. По суті, в кінопрокаті звучатиме виключно російська мова", - наголосив депутат у своєму запиті.

За словами В.Кириленка, перехід України у 2006-2008 роках до практики дублювання іноземних фільмів державною мовою викликав зростання відвідуваності кінотеатрів і касових зборів, а в Україні створена індустрія дубляжа, що забезпечує роботою тисячі вітчизняних фахівців.

"Безпрецедентне повернення до політики знищення української мови, характерної для часів царизму або комуністичного режиму, безумовно, викличе обурення української громадськості і спровокує справедливі акції протесту", - йдеться у запиті.

Нагадаємо, раніше Міністр культури і туризму М.Кулиняк пообіцяв, що Державна служба кінематографії України не видаватиме прокатне посвідчення дистриб'юторам, які будуть завозити фільмокопії іноземних фільмів, зроблених у Росії.

Нагадаємо також обов'язкове дублювання фільмів українською було введено у січні 2006 року В. Кириленком, що займав у ту пору пост Віце-прем'єр-міністра.

В’ячеслав Кириленко: біографія та добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини