RU

Херсонес і церкви Карпат можуть стати всесвітньою спадщиною

19.06.2013, 12:06
Херсонес і церкви Карпат можуть стати всесвітньою спадщиною - Фото
Херсонес може отримати статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (фото - chersonesos.org)
ЮНЕСКО може включити український Херсонес і дерев'яні церкви Карпат до списку світової культурної спадщини. Про це сказав сьогодні журналістам на брифінгу міністр культури Леонід Новохатько.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Новохатько зазначив, що в п'ятницю на сесії ЮНЕСКО, яка проходить в ці дні в Камбоджі, буде розглядатися питання про включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО двох українських об'єктів. "Такого не відбувалося кілька останніх десятиліть. Йдеться про два об'єкти - Херсонес у Севастополі і дерев'яні церкви карпатського регіону", - пояснив міністр.

Городище Херсонес являє собою експозицію під відкритим небом на території національного заповідника Херсонес Таврійський у Севастополі. Це розкопки будівель і споруд, що відносяться до різних періодів життя міста: елліністичному, римському і, головним чином, візантійському. Площа експозиції обширна (45 га) і дає вичерпне уявлення про міське планування (т.зв. гіпподамове), яке зазнало лише незначних змін впродовж двохтисячолітнього існування Херсонеса.

Головна мета списку Світової спадщини - зробити відомими і захистити об'єкти, які є унікальними у своєму роді. Практично щорічно проводяться сесії комітету ЮНЕСКО, на яких за певними критеріями визначаються природні або створені людиною об'єкти, що представляють інтерес в силу їх особливої ​​культурної, історичної або екологічної значимості.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що минула загроза виключення зі списку ЮНЕСКО Києво-Печерської лаври та Софії Київської.

Досьє на Леоніда Новохатька
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини