RU

Кабмін пропонує щорічно доплачувати працівникам культури 70 млн.грн.

19.10.2009, 15:24

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону "Про культуру", яким встановлено доплату за вислугу років працівникам клубних закладів і концертних організацій, а також виплата творчому працівнику, який виходить на пенсію, грошової допомоги в розмірі шести місячних окладів. Згідно з проектом, поданим Кабінетом Міністрів, на вказані цілі з держбюджету планується щорічно виділяти майже 70 млн.грн.

Зокрема, в пояснювальній записці зазначається, що на даний час доплату за вислугу років отримують працівники музеїв, установ музейного типу, бібліотек, театрів. Однак такі доплати не передбачені для працівників клубних закладів і концертних організацій. За орієнтовними підрахунками, витрати на виплату таких доплат вказаним працівникам становитимуть 58,9 млн.грн. на рік.

Крім того, проектом закону передбачається, що в разі виходу на пенсію творчого працівника йому виплачується грошова допомога в розмірі до шести місячних посадових окладів (ставок). На такі цілі передбачається щорічно виділяти 10,7 млн.грн.

Загалом законопроект "Про культуру" визначає правові засади діяльності в цій сфері. Ним передбачено гарантування прав громадян в сфері культури, створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, доступності освіти в сфері культури, а також підтримка вітчизняного виробника в сфері культури і розвиток міжнародної культурної співпраці.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини