RU

Кірі Муратовій виповнюється сьогодні 78 років

05.11.2012, 13:22
Кірі Муратовій виповнюється сьогодні 78 років - Фото
Кіра Муратова (фото надане Sota Sinema Group)
Одному з найвидатніших українських режисерів - Кірі Муратовій - 5 листопада виповнюється 78 років. За її власним визнанням, вона насолоджується самим процесом зйомок і ніякі інші обставини, включаючи визнання її власних заслуг, а також численні нагороди, її не хвилюють.

Як повідомляє Sota Sinema Group, в цьому році режисер закінчила роботу над своїм двадцять першим фільмом "Вічне повернення. Кастинг", який представить Україну в основному конкурсі Римського МКФ в листопаді 2012 року, а в 2013-му, за словами продюсера картини Олега Кохана, буде презентовано в Україні.

Кіра Муратова народилася в місті Сороки (Молдова). Вивчала філологію в МДУ, а в 1959 році закінчила режисерський факультет ВДІК у Сергія Герасимова. У 1961 році Кіра Муратова стала режисером на Одеській кіностудії. Дебютними кінороботами молодої сценаристки і режисера став короткометражний фільм "Біля Крутого Яру", який вона поставила спільно з Олександром Муратовим в 1962 році, а через два роки - в 1964-му - повнометражна стрічка "Наш чесний хліб".

Серед найвизнаніших її робіт радянського періоду - "Зміна долі" і "Астенічний синдром" ("Срібний ведмідь" Берлінського МКФ).

Два фільми, зняті Кірою Муратовою за останні 10 років - "Два в одному" (2007), "Мелодія для шарманки" (2009) - стали учасниками і лауреатами багатьох авторитетних кінофестивалів, а також володарями кінопремії "Ніка" як кращі фільми країн СНД і Балтії.

Кіра Муратова високо цінує мистецтво Девіда Лінча і Паоло Пазоліні, проте у своїй роботі незмінно зберігає абсолютну самостійність від будь-яких зовнішніх впливів. Саме в її картинах дебютували Володимир Висоцький і Ніна Русланова, Зінаїда Шарко та Рената Литвинова.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини