RU

Фестиваль "Молодість" відкриє комедія про жовтневу революцію

18.10.2012, 10:15
Фестиваль
Фото: molodist.com
42-й Міжнародний кінофестиваль "Молодість" відкриється 20 жовтня о 19:00 в Національній Опері України показом відреставрованої сатиричної комедії Миколи Шпиковського "Шкурник". Картина 1928 року випуску була заборонена в свій час за неупереджений погляд на жовтневу революцію 1917-го.

Фільм може служити путівником по радянській ідеології 20-х років. Дія відбувається під час громадянської війни в Україні. Заповзятливий киянин Антон Шмигуєв байдужий до всіх ідейних натхненників, воюючим один з одним на околицях Києва. Його мирне існування потривожила війна 1917-го, і він верхи на верблюді, який невідомо звідки узявся, відправляється на південь України, щоб перечекати бурю. Герой намагається всіма можливими способами нажитися на тому свавіллі., що відбувається навколо. Його заносить то до червоних, то до білих, то до анархістів, але єдиним прагненням Шмигуєва залишається задоволення власних інтересів.

Як повідомляють організатори кінофестивалю, основним майданчиком "Молодості" буде кінотеатр "Київ", іншими майданчиками обрані "Жовтень", "Кінопанорама", "Кінопалац", "Київська Русь" і культурно-освітній центр "Майстер клас".

У програмі присутні "студентські фільми", "перші короткометражні стрічки", "перші повнометражні ігрові фільми" і "Українська панорама". Символом і Гран-прі "Молодості" цього року виступить "Скіфський олень".

Позаконкурсна програма включає покази French connection (франкомовне кіно), German wave (німецькомовне кіно), нового російського кіно, скандинавську панораму, довгі ночі короткого метру (Франція, Німеччина, Швейцарія) та ін. Увазі глядачів представлять також ретроспективи: Богдан Ступка, Артур Ліпсет , Мілош Форман, Ален Роб-Грійе.

Спеціальні події кінофестивалю: роботи "Пліч-о-пліч" Крістофера Кінеллі, "Марлі" Кевіна Макдональда, "Аппасіоната" Крістіана Лабхарта, ретроспектива Теодора Ушева і спецпоказ Іржі Трнка. З 21 по 27 жовтня в рамках фестивалю пройде майстерня талантів і четвертий міжнародний ринок кінопродукції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини