RU

Фільм "Термінатор" визнали шедевром кінематографа

31.12.2008, 11:48

Бойовик "Термінатор" з Арнольдом Шварценеггером у головній ролі включений до так званого Національного реєстру американських фільмів, копії яких зберігаються в Бібліотеці конгресу. Про це повідомляє "Бі-бі-сі".

Щорічно колекція поповнюється на 25 найменувань. У цьому році, крім першого фільму про Термінатора, знятого у 1984 році, архів поповнився фільмом "Алелуя", який приголомшив Америку в 1929 році тим, що всі ролі у ньому виконували чорношкірі актори, і "Молитва білого оленяти", якого зняв перший режисер-індіанець в історії кінематографа Джеймс Янг Дір. До колекції також увійдуть оригінальна версія фільму "Чоловік-невидимка" 1933 року і знятий у 1972 році Джоном Бурманом триллер "Позбавлення" з Бертом Рейнолдсом у головній ролі.

Національний реєстр включає в себе як художні стрічки, так і домашнє відео і документальні фільми, визнані шедеврами кінематографа Сполучених Штатів. Копії цих відеоматеріалів додаються до колекції національної Бібліотеки конгресу, щоб уникнути можливого зниження якості запису.

Відбором фільмів займається спеціальне журі, яке враховує культурне і історичне значення фільмів. За правилами, до списку можуть бути включені тільки відеоматеріали, яким не менше 10 років. З урахуванням нового поповнення Національний реєстр міститиме 500 найменувань.

За словами працівника Бібліотеки конгресу Джеймса Біллінгтона, реєстр допомагає громадянам США оцінити різноманітність американської кіноспадщини і усвідомити необхідність її збереження. "Нація втратила майже половину фільмів, зроблених до 1950 року, і майже 90% стрічок, знятих до 1920 року", - стверджує він.

Найстарішим фільмом у списку є німа чорно-біла стрічка "В кузні", знята у 1893 році.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини