Дипломат пояснив, чому довелося ексгумувати останки Олеся

05.01.2017, 11:35
Дипломат пояснив, чому довелося ексгумувати останки Олеся - Фото
Фото: zn.ua
Ексгумація останків українського письменника Олександра Олеся та його дружини, похованих в Чехії, була вимушеною. Про це заявив тимчасово повірений у справах України в Чехії Зіновій Гошовський, повідомляє Еспресо.TV.

Він зазначив, що українські дипломати в Празі дізналися про ексгумацію 2 січня 2017 року.

"Ексгумація була вимушеною. І це пояснював гендиректор управління празьких кладовищ. Олександр Олесь був похований в 1944 році, його дружина - в 1948-му. Домовини повністю прогнили, тому останки провалилися, коли відкрили домовину - це з'ясувалося. Тому останки повинні були підняти нагору і їх перемістили", - сказав Гошовський.

За словами дипломата, українській стороні вдалося побачити і навіть сфотографувати останки Олеся та його дружини. Далі, щоб не дати поховати в цій же могилі над останками Володимира Михайлішина, який займався могилою письменника і мав право на упокоєння в ній, було домовлено з директором кладовища про те, що останки Олеся і його дружини будуть збережені в спеціальному місці - депозитарії.

3 січня 2017 року повідомлялося про те, що в могилі Олександра Олеся в Празі збираються поховати іншу людину, в зв'язку з чим останки письменника і його дружини були ексгумовані.

У МЗС України заявили, що вживають заходів для перепоховання останків Олеся та його дружини.

Пізніше президент Петро Порошенко доручив зовнішньополітичному відомству забезпечити перевезення останків письменника в Україну, на що дали згоду його нащадки.

Олександр Олесь (справжнє ім'я - Олександр Кандиба) - український письменник, поет, драматург. Батько поета і політичного діяча Олега Ольжича.

Помер Олесь 22 липня 1944 в 65-річному віці в еміграції - в окупованій нацистами Празі. Місяцем раніше його син загинув в німецькому концтаборі Заксенхаузен.

Читайте також: Гройсман: Кабмін профінансує перевезення останків Олеся до Києва

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников