RU

Демонтовані радянські пам'ятники перенесуть до Пирогово

20.05.2015, 13:39
Демонтовані радянські пам'ятники перенесуть до Пирогово - Фото
Пирогово (фото - pyrohiv.com.ua)

Національний музей народного побуту та архітектури Пирогово може розмістити частину з демонтованих пам'ятників радянським керівникам на своїй території, доповнивши експозицію "Радянське село". При цьому мова йде тільки про пам'ятники, що мають художню цінність. Як повідомляє прес-служба Міністерства культури, про це заявив директор музею Юрій Бойко.

Деякі пам'ятники, що підлягають демонтажу згідно із законом "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки", можуть доповнити експозицію традиційного будівництва 60-70 років ХХ століття - так зване "соціалістичне село". "При комуністичному режимі пам'ятники Леніну ставили в українських селах замість зруйнованих церков", - пояснив Бойко.

Надалі частину повалених пам'ятників з музею в Пирогово буде передано до Музею тоталітаризму, робота над концепцією якого ведеться з квітня.

За словами директора, "радянська" частина музею не надто популярна серед відвідувачів, і зараз її осмислення змінюється. З 18 травня тут відкрилася виставка, присвячена примусовій колективізації, селянському опору і Голодомору, а також виставка про російську військову агресію на сході України.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підписав закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки".

Зокрема, закон зобов'язує місцеві органи влади демонтувати пам'ятники особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які займали керівні посади в Комуністичній партії, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік (за винятком осіб, діяльність яких була значною мірою пов'язана з розвитком української науки і культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов'язаним з діяльністю Компартії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбі проти учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини