RU

Демієна Херста звинуватили у плагіаті 15 робіт

06.09.2010, 17:55

Британського художника Демієна Херста, що прославився своїми епатажними інсталяціями, звинуватили у плагіаті 15 робіт. Про це повідомляє видання "The Guardian".

З обвинуваченнями на адресу Д.Херста виступив Чарльз Томсон, один із фундаторів групи художників, що називають себе "стакистами" (stuckists) і виступають за повернення до традиційних прийомів у мистецтві. Ч.Томсон опублікував у журналі "The Jackdaw" статтю, в якій заявив, що щонайменше в 15 творах Херст "надихався" роботами інших художників. До того ж, за словами Томсона, сліди плагіату у восьми роботах виявлені вперше.

Серед перерахованих Томсоном творів Херста - інсталяція "Pharnacy", представлена ним у 1992 році, більш ранні його інсталяції у вигляді медичних кабінетів, робота, що є розп’ятою вівцею у формальдегіді, а також деякі картини.

Демієна Херста раніше неодноразово звинувачували у плагіаті. Так, у 2003 і 2006 роках його називав плагіатором фахівець із комп'ютерної графіки і художник Роберт Діксон. Він заявляв, що Херст використав його малюнок "True Daisy" при створенні своєї роботи "Valium". А в 2000 році Херст заплатив відступні автору іграшкової анатомічної моделі, на основі якої він створив свою бронзову скульптуру "Гімн".

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини