RU

Булаву Ющенка і шарманку Саакашвілі виставлять на аукціон

02.12.2008, 13:24

В Ізраїлі виставлять на аукціон гетьманську булаву від Президента України Віктора Ющенка, шарманку від лідера Грузії Михайла Саакашвілі і годинник від сім'ї Буш. Про це повідомляє "Deutsche Welle".

Влада Ізраїля вирішила продати з аукціону всі отримані від закордонних візитерів сувеніри. Кількість лотів перевищує 7 тис. предметів. Останню інвентаризацію всіх подарунків доручено провести директору аукціонного будинку "Тірош" Дову Хазану. "Ось погляньте: тут 25 кубинських сигар "Монтекрісто". А це розкішний арабський кинджал. І ось ще телескоп, очевидно, з Індії. Далі традиційний узбецький халат нареченого. А поряд королівська таїландська ваза", - називає майбутні лоти Д. Хазан.

За його словами, перед початком торгів ізраїльське міністерство юстиції висунуло декілька умов. "Перш ніж виставити ці предмети на торги, нам довелося стерти всі помітки і урочисті присвячення, щоб ніхто не здогадався, від кого і кому призначався той чи інший подарунок. Такі вже правила", - розповів Д. Хазан.

Проте, багато предметів впізнаються відразу. Зокрема, серед них є гетьманська булава, яку, як розповідають дипломати, презентував під час відвідування Єрусалима український Президент В. Ющенко і шарманка від лідера Грузії М. Саакашвілі.

Охочим придбати такі сувеніри доведеться заплатити за лоти чималі гроші. Наприклад, стартова ціна кількох інкрустованих діамантами годинників "Longіnes" і "Tіssot" складає від $40 до 200 тис.

Ідея такого аукціону сподобалася не всім закордонним політикам. Короля Йорданії Абдаллу ІІ така ініціатива привела в обурення, і він наполіг, щоб його подарунки - годинник і футляр з гербом монаршого Дому Хашемітського королівства - виключили зі списків.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини