RU

"Буду або жити добре, або мої роботи будуть безсмертні". Жванецький: 8 фактів про сатирика

06.11.2020, 20:04
Михайло Жванецький (скриншот відео)

Сьогодні у віці 86 років помер Михайло ЖванецькийLIGA.net зібрала з відкритих джерел десять цікавих фактів про великого сатирика та його кращі цитати.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

НАРОДИВСЯ В ОДЕСІ, ПРАЦЮВАВ У ПОРТУ. "Вісім років завантаження-розвантаження, роз'їздів на автонавантажувачі, сидіння в пароплаві, у трюмі, у вугіллі, коли видно лише очі і зуби. Там я мужнів", – згадував цей період сатирик.

"Мудрість не завжди приходить із віком. Буває, що вік приходить один"


ПОЧИНАВ СПІЧРАЙТЕРОМ. Жванецький писав тексти для виступів гумористів Романа Карцева, Віктора Ільченка й Аркадія Райкіна. Пізніше з Карцевим та Ільченком пішов із театру Райкіна, заснував Театр мініатюр в Одесі, почав виступати сольно. За час кар'єри також працював у Петербурзі і Москві.

ЗРОБИВ ВИБІР НА КОРИСТЬ СЦЕНИ. "Я ж казав: або я буду жити добре, або мої твори стануть безсмертними. І життя знову повернулася в бік творів".

"Алкоголь в малих дозах нешкідливий у будь-якій кількості"


ПОРІВНЮВАВ ЖИТТЯ З РОЯЛЕМ. Воно, за його словами, виглядає так: "Клавіша біла, клавіша чорна... Кришка"). І жартував про його парадокси: "Що наше життя: не звикнеш – здохнеш, не здохнеш – звикнеш"; "Наша свобода нагадує світлофор, у якого горять три вогні відразу"; "Оптиміст вірить, що ми живемо в найкращому зі світів, песиміст боїться, що так воно і є".

"Краще промовчати і здатися дурнем, ніж заговорити і не залишити на цей рахунок жодних сумнівів"


ПІДТРИМУВАВ ЦІЛІСНІСТЬ УКРАЇНИ. Але прийняв нагороду від Путіна. "Мені дали орден за мої розповіді про Одесу, і я його прийняв", –  пояснював він у 2015 році.

ВЖЕ ЗА ЖИТТЯ ЙОГО ІМЕНЕМ НАЗИВАЛИ ВУЛИЦІ. У Приморському районі Одеси є бульвар Жванецького. А скульптури сатирика стоять у літмузеї Одеси та на алеї гумору в окупованій Ялті.

"Якщо ти сперечаєшся з ідіотом, то, ймовірно, те ж саме робить і він"


НАМАГАВСЯ ЗУПИНИТИ ВІЙНУ В ЧЕЧНІ. Підписував відкриті листи на адресу російської влади. І підтримував панк-групу Pussy Riot, коли їх почали судити.

ПО-ОСОБЛИВОМУ БАЧИВ ЩАСТЯ. "Величезне щастя – бачити справжнє криваве героїчне життя і в ньому не брати участі", – говорив Жванецький. Він також зазначав, що позитивні емоції – це емоції, які виникають, "якщо на все покласти".

"Чи щасливий? У різний час на це питання відповідав по-різному, але завжди – негативно"
Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини