RU

Асоціація теле- і кінопродюсерів знижує гонорари знімальним групам

24.11.2008, 10:14

Асоціація теле- і кінопродюсерів, до якої входять українські і російські компанії, вирішила знизити гонорарний фонд. Про це повідомляє газета "Вєдомості".

Продюсери встановили зразкові коридори для оплати праці всіх членів знімальних груп - приблизно двічі нижче за докризові. Тільки близько 100 російських "зірок" винесено в окремий список - для них гонорари в кожному випадку будуть затверджуватися окремо.

Кіно- і теле-продюсери дійшли висновку, що зниження гонорарів - єдиний спосіб зберегти рентабельність виробництва телеконтенту. "До 2008 р. вона і так знизилася до 10-15%, а іноді і зовсім до нуля, тоді як ще п'ять років тому в середньому становила 50-100% ", - каже гендиректор компанії "Профіт" Ігор Толстунов.

В умовах кризи канали оголосили про істотне зниження закупівельних бюджетів. Наприклад, телеканали групи "СТС медіа" в середньому знизять закупівельні ціни на телеконтент на 30%, "Перший телеканал" - на 40-50%. "Гонорарний фонд - найвитратніша стаття в кіновиробництві - становить до 50% кошторисної вартості, тому і буде урізатися найсильніше", - уточнює І.Толстунов.

За словами голови ради директорів групи компаній "Star Media" Владислава Ряшина, рішення Асоціації мають рекомендаційний характер, однак телевізійному ринку треба прийняти єдині правила гри.

Нагадаємо, що Асоціація теле- і кінопродюсерів об'єднала 19 компаній: "Star Media", "Амедіа", "Дирекція кіно", "Костафільм", "Леан-М", "Лідер ТВ", "Мостелефільм", "Останкіно", "ПРОФІТ", "Рекун", "RWS", "СТВ", "Студія 2В", "ТелеАльянс Медіа Груп", "ТТО", "Новела", "Фенікс-Фільм", "Централ Партнершип" і "ЮМП".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини