RU

3 березня - Всесвітній день письменника

03.03.2009, 10:27

3 березня в багатьох країнах світу відзначається день письменника. Це свято встановлене за рішенням 48-го конгресу Міжнародного PEN-клубу, від 12-18 січня 1986 року.

Сам PEN-клуб було засновано в 1921 році. Назва організації - абревіатура, на позначення перших букв англійських слів "poets" - поети, "essayists" - есеїсти, "novelists" - романісти. Крім того, абревіатура у цьому разі збігається з англійським словом "pen".

Ідея створення організації належить англійській письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом PEN-клубу став Джон Голсуорсі, автор "Саги про Форсайтів". У 1923 році відбувся перший міжнародний конгрес PEN-клубу в Лондоні, після чого PEN-центри було створено в 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 державах.

Як йдеться у хартії PEN-клубу, ця організація виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Члени об'єднання зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова у будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це можливо.

Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени PEN-клубу зобов'язуються виступати проти таких негативних аспектів вільного друку, як брехливі публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційно ганебна їхня інтерпретація заради політичних, групових і особистих цілей.

Свята, традиції: добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини