RU

Гайтана: Я на Євробаченні голосувала би за "Бурановських бабусь"

27.03.2012, 10:10
Гайтана: Я на Євробаченні голосувала би за
Гайтана стверджує: якби не було проблем зі зв'язками, букмекери оцінили б її шанси на Євробаченні-2012 набагато краще

Незважаючи на скандал з відбором і невтішні букмекерські прогнози щодо шансів України в конкурсі, співачка переконана: її пісня - фантастика

Співачка Гайтана з тих артистів, які секрети продюсерської кухні розкривають неохоче, а важливі заяви роблять, лише заздалегідь все зваживши й спланувавши. Тим не менш, в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ вона охоче розповіла про стосунки з ФК "Шахтар", про те, як оцінює свої шанси на перемогу в Євробаченні, і чому на національному відборі їй надали особливі умови.

- Яке місце розраховуєте отримати в Баку?

- Знаєте, я думаю, після свята футболу (Євро-2012, - ред.) не завадило б влаштувати в Україні класне свято музики. Не знаю, яке місце займу, знаю, що хочу привезти в Україну перемогу.

- Авторитетні букмекерські контори пророкують вам місце аж в кінці другої десятки. Як думаєте, чому пісня "Be my guest" отримала таку низьку оцінку?

- Ми не готували на фінал нацвідбору ніякого шоу, через проблеми зі зв'язками головним моїм завданням було хоча б вийти й заспівати. Якби на конкурсі була у всеозброєнні, зі своїм голосом (перед фіналом відбору Гайтана застудилася, - ред.), впевненіше себе почувала, думаю, виглядала б переконливіше в очах букмекерів. А так вийшло, що хтось справив на них більше враження. Думаю, виступ в Баку буде абсолютно іншим.

- І все-таки, може бути, справа в пісні? Як показує практика, букмекери відчувають "неформат" і часто роблять достовірні прогнози. Я знаю, що навіть багато ваших шанувальники дорікають вашого продюсера Едуарда Кліма у виборі цієї пісні, як і в підборі вашого репертуару в цілому. Чому вирішили поїхати на конкурс саме з цією композицією?

- Історія така. У грудні мені приходить від хлопців з Одеси (діджеїв з Kiwi project, - ред.) лист з уже написаною піснею - поки тільки музика. У додатку сказано: це гімн до Євро-2012. Але в той час гімн був вже обраний (до речі, те, що його буде співати німкеня, було відомо з самого початку, - мені про це потім сказали). Я послухала й відразу закохалася в цю музику. Зрозуміла, що вона набагато ширша, ніж попередні мої пісні, суперсвяткова, супертанцювальна, суперєвропейська, - те, що об'єднує всіх.

Буквально через кілька тижнів я написала текст цієї пісні - "Be my guest" - і переконалася, що це фантастика. Подумалося: де ж цю пісню показати, наші радіостанції мало крутять англомовні пісені ... Євробачення - перше, що прийшло на думку. По-моєму, це другий майданчик після євростадіонів, який може дати відчуття широти та масовості ...

- Кого вважаєте основним конкурентом?

- Конкуренти всі. У всіх артистів є можливість виступити або добре, або з якихось причин не дуже. Надія на те, що у всіх все складеться, усі будуть у всеозброєнні.

- У вас є власні фаворити? Може, "Бурановскі бабусі", яким букмекери віддають друге місце?
- Ой! За "Бабусь", я, звичайно, голос віддала б (сміється). Це чудові конкурсанти, вони настільки милі в силу свого віку. У них дуже хороша фішка, безсумнівно, дуже хитро зробили!
Хто заважав іншим учасникам відправляти sms: проголосуйте за співачку таку-то й отримаєте цукерку. По-моєму, це весело  

- У газетах писали, що участь в конкурсі вам обійдеться в півмільйона доларів, деякі згадували й про декілька мільйонів ... Спонсором виступить Lavina Music?

- Спочатку говорили $300 тис., потім $500, потім мільйон. А зараз вже декілька мільйонів? Боже мій, якби у мене були такі гроші, то не буду говорити, що б я робила (сміється). Я не знаю ні спонсорів, ні приблизно суму - ми з продюсером це навіть не обговорюємо. У нього є план, як гроші дістати й скільки їх треба. Поки йдеться про те, що розраховуємо на себе. Але я чомусь впевнена, що сума буде не така велика, як роздувають в пресі.

- За лаштунками нацвідбору подейкували, що ви спочатку були у фаворі в організаторів і вам надавалися особливі умови. У вашому розпорядженні була окрема гримерка, лікар, крім того, ви - єдина, кого на сцену нібито проводжав охоронець ...

- Можливо, з боку це так і виглядає, але насправді ніяких особливих умов не було. Я завжди, на будь-яких концертах, працюю з гримеркою й супроводом, як і багато артистів, які на сцені давно. Скажу більше: цього разу ми пішли б на умову без гримерки, якби не проблема зі зв'язками. Лікар дійсно був, без його допомоги я, можливо, не вийшла б на сцену. До сцени йшла не з охоронцем, а з другом - моїм помічником і водієм. Це єдина людина, у якого знайшовся час, коли мені було недобре, щоб принести мені води.

- Хто дав вказівку про розсилку sms телеглядачам з проханням голосувати за вас в обмін на шоколадку?


- Я не знала про це sms, поки не розповіли журналісти. Повідомлення відправила дівчинка з нашої команди, яка хотіла зайвий раз нагадати людям про голосування. Хотіла, щоб до цього поставилися з гумором. До сих пір не бачу в цьому нічого поганого: ми що, не маємо право відправляти sms, це що - кримінал? Хто заважав іншим учасникам відправляти повідомлення: проголосуйте за співачку таку-то й отримаєте цукерку. По-моєму, це весело.

- Продюсер Макса Барських (отримав на нацвідборі друге місце, - ред.)
Алан Бадоєв ще до фіналу передрікав, що переможе не його підопічний, а дівчина. В кулуарах телецентру шепотілися, що це саме ви, а після вашої перемоги стали вголос заявляти, що і Бадоєв, і журі заздалегідь знали результат змагання ... Крім того, Едуард Клим всім своїм видом показував упевненість у вашій перемозі ...

- А мені сказали: ти не переможеш, переможе інша дівчинка. Але фразу Бадоєва в одній передачі обрізали, а в іншій передали цілком. Насправді було сказано: переможе дівчинка, а далі - "не Гайтана".

- Малась на увазі Ольга Полякова (зайняла на відборі третє місце, - ред.)?


- Ім'я я не назву, щоб не піарити. Знаю одне: команда тієї учасниці дійсно робила все, щоб вона перемогла. Пізніше мені сказали, що ця невідома дівчинка різко стартонула в sms-голосуванні. Практично відразу після початку голосування за неї приходить 200, потім 300, 500 sms. Ну не можуть наші люди так різко кинутися голосувати за кого-небудь. І журі це теж розуміло - воно з цим стикалася вже не раз в житті. Вони (представники учасниці, - ред.) Зрозуміли, що цього року такі ігри не пройдуть. А якщо б ніхто з журі не звертав на це увагу, якби журі було корупційним і проплаченим, шансів на чесний конкурс не було б.
Мені радять звернутися до суду. Чесно кажучи, ще на знаю, поки що тільки думаю про це, консультуюся з фахівцями 

- Ви, здається, збиралися подавати в суд на представника партії Свобода Юрія Сиротюка, який прокоментував вашу участь в Євробаченні?

- Мені це радять. Чесно кажучи, ще на знаю, поки що тільки думаю про це, консультуюся з фахівцями. Сподіваюся, що це питання допоможе вирішити державі деякі проблеми, зробити деякі висновки. Мені здається, це справа державної ваги.

- Вибачення на вашу адресу так і не надійшли?

- Не надходили і, думаю, не надійдуть, я про це навіть не просила ... Коли ми зустрілися на телеканалі й я побачила очі цієї людини, зрозуміла, що тут все набагато складніше ... Складніше в тому плані, що це не просто по дурості сказана фраза , це переконання ... Хочеться, щоб ми в Україні жили так, щоб не надихати людей на подібні висловлювання. Такі ситуації у нас в країні руйнівні, це ізолює нас від усього світу.

- У будь-якому випадку, це послужило додатковим піаром ...

- Те, що про мене європейці дізналися швидше, ніж можна було припускати, - це факт. Навіть не європейці, а весь світ. Мої друзі з Америки дзвонили, говорили: нічого собі, яка ти стала відома, ми про тебе читаємо в головних новинних випусках. Я називаю це так: Бог все використовує для нашого блага, напевно, не буває добра без таких нюансів.

- У вашому репертуарі - гімн ФК "Шахтар". Після його виходу в кінці 2011-го у всіх виникло питання: вам замовив його
Ринат Ахметов і яка ціна питання?

- Ні, абсолютно не він. Я дуже багато років на запрошення "Шахтаря" літала виступати на концертах після їхніх перемог. Одного разу потрапила на свято в Донецьку, мене запросили посидіти на стадіоні - подивитися матч. Не пам'ятаю, яка грала команда. Пам'ятаю одне: закохалася в цей азарт. Подумала: от, хто робить справжнє шоу - з підсвічуванням, фанами, речівками ... Закінчився футбол, адреналіну було стільки, що здавалося - зараз Новий рік .Єдиний момент, який викликав у мене питання: музика, що звучала на стадіоні. Коли летіла додому, зрозуміла, не вистачало якоїсь модної танцювальної пісні для "Шахтаря". Вболівальники - молоді люди, їм не вистачає dance. Народилася мелодія "Шахтар - наша найкраща команда". Приїхавши додому, написала пісню. Показала продюсеру, він говорить: це хіт. Я сказала, що хочу зробити подарунок "Шахтарю", подякувати за запрошення на матчі, за те, що мене сприймають, як друга.

Пісня була готова, я чекала моменту, щоб її показати, коли мене знову запросять на матч. Минуло кілька місяців, ніяких запрошень, і тут дзвінок від представника клубу: "Ви знаєте, що у нас є стадіон, і якщо ви хочете зняти кліп, наприклад, наш стадіон для Гайтани відкритий". У відповідь в якості подарунка ми шлемо їм пісню, вони в неї закохуються, ставлять як рингтони та пропонують знімати кліп.

- Який отримали гонорар?


- Договір був такий: робимо спільну роботу "50 на 50". Lavina Music в особі Едуарда Кліма з задоволенням ідею підтримала. Це був момент не заробітку, а момент подарунка. Суму не знаю, але і футболісти, і я - всі були щасливі. І зовсім не факт, що зйомки цього кліпу обійшлися дорожче, ніж інших моїх кліпів, адже були футболісти, яким не потрібно було платити як акторам, була я, якій теж не треба платити ...

- Чи спілкуєтеся ви з власником Шахтаря Ахметовим?

- Ні, не спілкуємося, у нас відносини офіційні, на відстані, тільки через представників.

- З вашим продюсером і цивільним чоловіком Едуардом Клімом ви живете разом вже вісім років. Він робив вам пропозицію і подарував обручку. У 2012 році весілля все-таки відбудеться?

- Ми не ставимо за мету шлюб. Нам затишно і добре. Шлюб - момент, коли нам захочеться зробити ще одне свято життя, і якщо ми захочемо, то зробимо це. Але в 2012-му, думаю, весілля не відбудеться, тому що у нас дуже активний рік.

- Після закінчення Євро-2012, другом якого ви виступаєте, чи плануєте брати участь у футбольних проектах?

- А як же без цього! З футболом я була пов'язана ще задовго до того, як стала другом Євро! Я волонтер в душі, мені приємно нести ідею, яка об'єднує, ідею вести здоровий спосіб життя. Уявіть, як мені приємно, що комітет Євро-2012 говорить: "Якщо вам щось потрібно від нас, ми завжди допоможемо, беріть з собою навіть Славка і Славека на Євробачення!".

- Які матчі відвідайте?

- Мені як другу Євро подарують два квитки. Недавно дали календар, щоб могла сама вибрати матч і місто. Вибір буде залежати від того, де ми будемо знаходитися в ці дні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини