27.05.2013, 13:05

Секс, фолк і наркотики. П'ять переможців Каннського кінофестивалю

У Каннського фестивалю репутація найбільш "​​смокінгового" і "устричного" ​​серед головних світових кінофорумів. Червоні сходи перед залом "Люм'єр" стали символом гламуру. Цього разу в основному конкурсі фестивалю взяли участь 20 фільмів. Увечері 26 травня стали відомі переможці. Золота пальмова гілка дісталася картині Абделатифа Кешиша про лесбійське кохання двох дівчат.

1/5

ЗОЛОТА ПАЛЬМОВА ГІЛКА

Секс, фолк і наркотики. П'ять переможців Каннського кінофестивалю


"Життя Аделі", режисер Абделатіф Кешиш, в головних ролях Адель Екзаркопулос, Леа Сейду

Перемога фільму Кешиша - французького режисера арабського походження, який народився в Тунісі, не стала несподіванкою. Як показало опитування видання Le film Français задовго до 26 травня, з п'ятнадцяти провідних кінокритиків Франції одинадцять віддавали саме цій стрічці головний приз фестивалю.

15-річна школярка Адель (Екзаркопулос) вивчає літературу, хоче стати вчителькою молодшої школи і намагається розібратися у своїх потягах, поперемінно займаючись сексом з хлопчиком і цілуючи дівчинку. Так триває до того моменту, як вона зустрічає студентку Академії витончених мистецтв Емму (Сейду) із синім волоссям. Адель закохується, дівчата починають жити разом. Тригодинний фільм розповідає їх історію - від першої зустрічі до того моменту, як синьоволоса Емма жертвує відносинами з Адель заради племінниці головного галериста міста. На думку журналу Variety, у фільмі присутні "найбурхливіші сцени лесбійського сексу, які можна згадати на даний момент". Особливу пікантність вибору журі додає те, що поки в Каннах готувалися назвати переможця, на вулиці Парижа вийшли близько 150 тисяч громадян, обурених легалізацією одностатевих шлюбів. Кешиш отримав визнання завдяки попереднім картинам - "Кус-кус і барабулька" і "Темношкіра Венера".
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.