RU
21.02.2013, 10:07

Наші люди в Голівуді. Хто з українців мав справу з Оскаром

Художник по костюмах, майстер спецефектів, конструктор, актор, режисер, співачка. Вони тримали Оскар в руках або опинилися в одному кроці від бажаної статуетки. Як показує історія, щоб отримати цю премію, українцю потрібно якомога раніше емігрувати, а краще - народитися в США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

1/7

Українець, а не росіянин

Наші люди в Голівуді. Хто з українців мав справу з Оскаром

Хто: актор Джек Пеланс (1919-2006)

Досягнення: Оскар в номінації "Кращий актор другого плану" за роль у фільмі "Міські піжони" (1991), номінації за участь у картинах "Раптовий страх" (1952) і "Шейн" (1953).

Подробиці: Джек Пеланс (він же Володимир Палагнюк) народився в сім'ї емігрантів-українців. Працював на шахті, займався професійним боксом. Після пропущеного удару в одному з поєдинків його голос назавжди отримав хрипоту. Ветеран Другої світової. Закінчив Стенфордський університет, був репортером, охоронцем, фотомоделлю. Почавши працювати на Бродвеї, змінив невимовне для американців ім'я на Уолтер Джек Пеланс. Більшість кіногероїв, яких він зіграв, були громилами-злочинцями, проте єдиний Оскар актор отримав за комедійну роль. При кожному зручному випадку підкреслював своє походження, мріяв зіграти Тараса Бульбу й Мазепу. У подячному слові на церемонії вручення Оскара нагадав залу своє справжнє прізвище. У 2004 році відмовився від звання народного артиста Росії зі словами "Я - українець, а не росіянин".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне