Arsenale 2012: що варто подивитися на київській бієнале

24 травня перформансом "Ослина симфонія" в Києві відкривається міжнародна бієнале сучасного мистецтва Arsenale 2012
ЛІГАБізнесІнформ представляє 10 проектів з програми Aрсенале 2012.
1. "Круг тварин / Голови знаків зодіаку". 12 бронзових голів тварин, кожна з яких відповідає знаку зодіаку. Роботи відтворюють скульптури, які були частиною знаменитих водних годин в саду імператорського палацу в Пекіні. Автор - Ай Вейвей, китайський скульптор, архітектор і дисидент. Очолює рейтинг "Сто найвпливовіших персон в арт-світі" за версією журналу "ArtReview".

2. "Архаїчні форми - актуальний погляд". Титульний проект Arsenale. Cотня половецьких та скіфських кам'яних баб, зібраних з дев'яти музеїв України, особливо колоритно будуть виглядати в оточенні шедеврів сучасного мистецтва. Найдавніші статуї розмістяться на оборонних валах Мистецького арсеналу, які будуть вперше відкриті для відвідування.

3. "Пліт". Відеоарт американця Білла Віоли - одного з гуру цього жанру. Твори Віоли знаходяться в колекціях найбільших музеїв світу і парадоксальним чином поєднують новітні технології з філософією дзен-буддизму, мотивами європейського Ренесансу й мистецтва мусульманських країн. Сюжет "Плота": на натовп обрушується потужний потік води. Переживши падіння, люди піднімаються на ноги. В сповільненій зйомці картинка нагадує церковну фреску (відео).
4. "Роза" й "Хронологія" із циклу "Щоденник майбутнього". Крім перформансу, на відкритті бієнале єгиптянка Лара Баладі представить дві роботи, виконані в техніці цифрового друку. На них чашки з кавовою гущею, на якій на прохання Балади ворожили друзі й родичі, провідуючи її вмираючого від раку батька. Баладі - ліванка, вчилася в Парижі та Лондоні, з 1997 року живе в Єгипті.



7. "Король". Робота американця Пола Маккарті. На початку кар'єри влаштовував провокативні перформанси, використовуючи свій пеніс, як пензлик. У центрі монументальної інсталяції "Король" (вона вперше покинула Лондон) силіконова модель оголеного художника, який сидить в оточенні гігантських полотен. Навпроти помосту встановлені церковні лави.

8. "Allegoria Sacra". Ця відеоінсталяція - остання частина триптиха російської арт-групи AEС + Ф. Попередні називалися "Пекло" ("Останнє повстання") і "Рай" ("Бенкет Трімалхіона"). На цей раз учасники однієї з найбільш комерційно успішних груп представили чистилище у вигляді залу очікування аеропорту. Відеоарт будуть показувати за допомогою п'яти проекторів на екрані заввишки 5 метрів і довжиною більше 25 метрів.
9. "Радіо активність". Спеціально створена для київської бієнале інсталяція японця Удзіно являє собою колекцію з двох десятків радіоприймачів радянської епохи. Вони не тільки порадують собою око любителів сучасного мистецтва, а й зазвучать. Для кожного з них був записаний свій звуковий ряд - музика, мова або шуми. Сам художник називає свої звучать скульптури "ротаторами" й погрожує створити музичну поп-групу "Удзіно і його ротатори".

10. "Розлом". Британський скульптор Філліда Барлоу створила інсталяцію з щитів, промислових елементів і "бомби". В Мистецькому арсеналі будуть виставлені ще дві роботи англійки, в тому числі "Накопичення" (на фото - ескіз). Матеріали, з якими в основному працює Барлоу - гума, тканини, пластик, дріт, дерево, індустріальне сміття.

Коментарі