RU

Arsenale 2012: що варто подивитися на київській бієнале

24.05.2012, 10:26
Arsenale 2012: що варто подивитися на київській бієнале - Фото
Відеоінсталяція "Allegoria Sacra" російської арт-групи AEС + Ф - одна з найбільш видовищних у програмі бієнале (фото - Мультимедіа Арт Музей)

24 травня перформансом "Ослина симфонія" в Києві відкривається міжнародна бієнале сучасного мистецтва Arsenale 2012

До 31 липня в Мистецькому арсеналі пройдуть основний і спеціальний проекти Arsenale. Перший називається "Кращі часи, найгірші часи - відродження і апокаліпсис в сучасному мистецтві" (куратор - британець Девід Еліот), другий - "Подвійна гра" (куратори - Олександр Соловйов і Фабіо Кавалуччі). В цей же час в київських галереях - виставки, перформанси та інсталяції з паралельної програми. За словами організаторів, бієнале обійшлася в $4-5 млн., а її експозицію за два з лишком місяці побачать близько 300 тисяч відвідувачів.

ЛІГАБізнесІнформ представляє 10 проектів з програми Aрсенале 2012.

1. "Круг тварин / Голови знаків зодіаку". 12 бронзових голів тварин, кожна з яких відповідає знаку зодіаку. Роботи відтворюють скульптури, які були частиною знаменитих водних годин в саду імператорського палацу в Пекіні. Автор - Ай Вейвей, китайський скульптор, архітектор і дисидент. Очолює рейтинг "Сто найвпливовіших персон в арт-світі" за версією журналу "ArtReview".

1_newslenta.com.jpg

2. "Архаїчні форми - актуальний погляд". Титульний проект Arsenale. Cотня половецьких та скіфських кам'яних баб, зібраних з дев'яти музеїв України, особливо колоритно будуть виглядати в оточенні шедеврів сучасного мистецтва. Найдавніші статуї розмістяться на оборонних валах Мистецького арсеналу, які будуть вперше відкриті для відвідування.

6_uafacts.com.jpg

3. "Пліт". Відеоарт американця Білла Віоли - одного з гуру цього жанру. Твори Віоли знаходяться в колекціях найбільших музеїв світу і парадоксальним чином поєднують новітні технології з філософією дзен-буддизму, мотивами європейського Ренесансу й мистецтва мусульманських країн. Сюжет "Плота": на натовп обрушується потужний потік води. Переживши падіння, люди піднімаються на ноги. В сповільненій зйомці картинка нагадує церковну фреску (відео).

4. "Роза" й "Хронологія" із циклу "Щоденник майбутнього". Крім перформансу, на відкритті бієнале єгиптянка Лара Баладі представить дві роботи, виконані в техніці цифрового друку. На них чашки з кавовою гущею, на якій на прохання Балади ворожили друзі й родичі, провідуючи її вмираючого від раку батька. Баладі - ліванка, вчилася в Парижі та Лондоні, з 1997 року живе в Єгипті.

2_factum-arte.com.jpg
5. "Німці в кліщах - Революція Махно". Фреска-диптих відомого грецького художника Стеліоса Фаітакіса (на фото) площею близько 120 кв. метрів. Написана на дерев'яних дошках, розміщених на двох арках всередині Мистецького арсеналу. На панелі ліворуч художник зобразив битву за Київ з німецькими військами, на правій - події з життя анархіста-революціонера Нестора Махно. Фаітакіс створює настінні розписи, які стилістично нагадують візантійську іконопис, але сюжетно не мають нічого спільного з християнством.
5_artoutmiami.com.jpg
6. "Сліди вічності". Робота Яеї Кусама. Спеціально для Arsenale 83-річна японка створила інсталяцію у фірмовому стилі. Робота (на фото - ескіз) являє собою тунель з півсферами рожевого кольору в "фірмовий" чорний горошок на всіх чотирьох площинах. Глядачі зможуть проходити крізь тунель, розглядаючи сліди вічності в цяточку.

3_artchronika.ru.jpg

7. "Король". Робота американця Пола Маккарті. На початку кар'єри влаштовував провокативні перформанси, використовуючи свій пеніс, як пензлик. У центрі монументальної інсталяції "Король" (вона вперше покинула Лондон) силіконова модель оголеного художника, який сидить в оточенні гігантських полотен. Навпроти помосту встановлені церковні лави.

7_artnet.com.jpg

8. "Allegoria Sacra". Ця відеоінсталяція - остання частина триптиха російської арт-групи AEС + Ф. Попередні називалися "Пекло" ("Останнє повстання") і "Рай" ("Бенкет Трімалхіона"). На цей раз учасники однієї з найбільш комерційно успішних груп представили чистилище у вигляді залу очікування аеропорту. Відеоарт будуть показувати за допомогою п'яти проекторів на екрані заввишки 5 метрів і довжиною більше 25 метрів.

9. "Радіо активність". Спеціально створена для київської бієнале інсталяція японця Удзіно являє собою колекцію з двох десятків радіоприймачів радянської епохи. Вони не тільки порадують собою око любителів сучасного мистецтва, а й зазвучать. Для кожного з них був записаний свій звуковий ряд - музика, мова або шуми. Сам художник називає свої звучать скульптури "ротаторами" й погрожує створити музичну поп-групу "Удзіно і його ротатори".

9.jpg

10. "Розлом". Британський скульптор Філліда Барлоу створила інсталяцію з щитів, промислових елементів і "бомби". В Мистецькому арсеналі будуть виставлені ще дві роботи англійки, в тому числі "Накопичення" (на фото - ескіз). Матеріали, з якими в основному працює Барлоу - гума, тканини, пластик, дріт, дерево, індустріальне сміття.

10.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини