RU

48 годин:фільм "Транс", альбом Bon Jovi, книга "Таємниці банкнот"

05.04.2013, 10:22
48 годин:фільм
Джеймсу МакЕвою у фільмі "Транс" довелося зіграти аукціоніста з амнезією (фото - kinopoisk.ru)

Нова робота режисера фільму "На голці" Денні Бойла, альбом What About Now групи Джона Бон Джові, секрети грошей в книзі Рольфа Майзінгера

КІНО

"Транс" (Великобританія), 101 хв.

Хто: режисер Денні Бойл, принциповий прихильник малобюджетного кіно. Обласканий Голлівудом британець, послідовно ламає традиції фабрики мрій. Якийсь час працював у знаменитому лондонському Royal Court - Королівському придворному театрі. Потім знімав прохідні серіали. На поверхню виринув з успішною дебютною комедією "Неглибока могила". Фільм зробили за місяць і майже без грошей. У схожих умовах народжувалася і екранізація роману Ірвіна Велша "На голці". Картина наробила шуму і висунула Бойла в перший ряд режисерів Європи. Голлівуд здригнувся перед знятим у 2008-му "Мільйонером з нетрів". "Золотий глобус" за кращу режисуру і "Оскар" за кращий фільм - такий на сьогодні найзначніший результат в біографії режисера. Якщо не вважати народної слави після відкриття Олімпійських ігор в Лондоні, церемонію якого зрежисирував автор "Голки".

Кому дивитися: тим, хто готовий поринути в гіпноз, віддатися руйнівній силі грошей і багато думати про роль гаджетів у сучасному житті. Далекий від гламурних кривлянь Бойл вірний собі і в новій картині. Шанувальникам чарівного лиходія Венсана Касселя - француз зіграв в картині одну з головних ролей. Тим, хто шукає жінку у творчості англійця: це перша його робота, де сюжет рухає леді.

Що: спочатку - трилер з класичною зав'язкою, де поганий хлопець Франк (Кассель) проламує голову хорошому хлопцю Саймону (Джеймс МакЕвой). Каша заварюється в серйозному аукціонному домі, який виставили на продаж лот вартістю $25 млн. Це картина Франсисько Гойі "Відьми в повітрі". Той, хто вже насторожився, абсолютно прав. Чортівні буде все більше, а надії на її викриття все менше.

Для початку Бойл відбирає у глядача гарного хлопця - співробітника аукціонного дому. Після удару в голову той втрачає пам'ять і забуває, куди подів скарб. Надія тільки на гіпноз і сексапільного психотерапевта Елізабет (Розаріо Доусон). Смаглява леді з голеним лобком (важлива деталь) здатна ввести в транс кого завгодно і витрусити все з мозку пацієнта. Подальше тоне в картинах гіпнотичного сну. Розібрати, що відбувається насправді, а що в голові у нездорового Саймона, мало кому під силу. Момент, коли здасться, що нам все розкладають по поличках, оманливий. Не розкладають.

Навпаки, цілеспрямовано морочать голову, не залишаючи каменя на камені від спроб зв'язати воєдино події, які
вислизають . І без того веселеньку картинку доповнює темне минуле Франка, Саймона і Елізабет. Режисер згадує про нього, коли глядачеві здається, що він щось почав розуміти. Мабуть, розуміти це не треба. Треба милуватися операторською роботою, розкішним портретом Лондона від Бойла і пам'ятати, що цей режисер любить знімати кіно про почуття і прориви в інші світи.

МУЗИКА

What About Now, CD

Хто: група Bon Jovi. Зубри американського хард-року. Названі по імені Джона Бон Джові, беззмінного вокаліста і фронтмена групи. З початку дев'яностих грають без особливих втрат у складі: зміна басиста без малого 20 років тому не враховується. Народні кумири з часів виходу в світ альбому Slippery When Wet (1986). Автори хіта нульових It's My Life. Підкорювачі найбільших стадіонів світу. Кажуть, ті, хто слухав Bon Jovi наживо, молоділи на десять років. Мандрівники з різних музичних стилях з незмінним фатальним напиленням. Випустивши 11 студійних альбомів, вибухнули дванадцятим з задумливою назвою "А що тепер". Судячи з відсутності знаку питання в кінці речення, ніхто нікого ні про що не запитує.

Кому слухати: тим, хто готовий сприймати Bon Jovi в якості фонової музики - на більше альбом не тягне. Бажаючим навчатися подоланню вікової кризи на чужих помилках. Прихильницям Джона Бон Джові: статус одного з найсексапільніших блондинів Америки все ще при ньому.

Що: 16 композицій спантеличують перш за все, музичним оформленням. Кантрі-рок, від якого у вухах залишається тільки гітара в стилі банджо і характерний ритм, це як мінімум, дивно. Bon Jovi вміють грати багато різного, і такий рівень умінь не пропивається. Стало бути, просто не захотіли. Щоб зрозуміти, чому, доведеться вслухатися в тексти.

Здається, це перша платівка гурту, в якій головне - слова. Їх зручно одягати у форму балади, як зробив, наприклад, Боб Ділан у своїй останній "Бурі". What About Now - це багато балад. І невеселих висновків про відсутність сенсу в житті старіючого рокера.

Здається, стан, в якому знаходиться п'ятдесятирічний Джон Бон Джові, називається втратою орієнтирів. Ні довга What's Left of Me ("Що від мене залишилося"), ні життєстверджуюча Because We Can ("Тому що ми можемо") не можуть зруйнувати це враження. Пісням відчайдушно не вистачає емоцій, які могли б вдихнути життя навіть у настільки розслаблене виконання. Пустушкою обертається і спроба втечі в лірику: задумані "пічалькі" I'm With You і The Fighter звучать не більше, ніж гладко, і не чіпають нічого, крім барабанних перетинок. Судячи з усього, слова пісні I'm with you ("Ми просто виживаємо, коли життя вмирає") слід сприймати буквально.

КНИГА

"Таємниці банкнот", видавництво "Гранд-ФаЇр", 456 стор

Хто: Рольф Майзінгер, письменник, художник, колекціонер і мандрівник. Автор декількох фантастичних романів, два з яких - "Секрет рисувальника" і "Памірська жуть" - були перекладені російською. Уродженець Казахстану і житель Німеччини. Володар зовнішності циганського барона. Популярний публіцист - регулярно друкується у виданнях СНД, Західної Європи та США. Не раз відзначався в National Geographic як знавець дивних явищ, відображених на грошових знаках.

Кому читати: тим, хто любить гроші так, як їх любить Майзінгер. Усім, хто готовий годинами розглядати банкноти в пошуках їх таємних властивостей, не пов'язаних зі здатністю швидко зникати з гаманця. Шанувальникам науково-популярного жанру про всілякі загадки - книга витримана в інтригуючому стилі розповідей каналу Discovery. Патріотам України: про наші гроші написано багато і смачно. Чого вартий перелік прізвиськ, даних київському пам'ятнику Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либідь.

Що: друга частина серії "Банкноти світу" в фоліанті подарункового формату з красивою міткою "Money-сталкер" змусила себе чекати п'ять років. Одинадцять розділів "сталкера" нафаршировані історіями про людей, тварин, мешканців підводного світу, предмети, явища, міфи та легенди. Члени всієї цієї різношерстої компанії або зображені на банкнотах, або мають відношення до того, що на них зображено. По дорозі до розгадки чергової таємниці, автор примудряється розповісти і про те, що до справи не відноситься. Він просто хоче про це поговорити. Ну й добре: Майзінгер викладає добре і не нудно, що в подібному жанрі, мабуть, головне.

Якщо ви будете читати книгу в поспіху, напевно дещо не помітите. Наприклад, те, що в розділ "Забавні зображення на банкнотах" чомусь потрапили генії Відродження і французькі майстри. Гід у світі грошей не слід плутати з енциклопедією, інакше розчарування не уникнути. Як і в тому випадку, якщо ви приступите до вивчення фоліанта без лупи. Розмір ілюстрацій - найслабше місце книги.

Книга надана магазином "Читайка"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини