RU

Три роки по тому: Україна згадує кіборгів Донецького аеропорту видео

16.01.2018, 12:41
48a65159c4a62ffc216bff094cc58028.jpg

Сьогодні, 16 січня, Україна неофіційно з ініціативи самих кіборгів відзначає День пам'яті захисників Донецького аеропорту - військовослужбовців, добровольців, медиків і волонтерів, які спільними зусиллями 242 дні утримували оборону на території цього об'єкту інфраструктури на північному заході Донецька.

Близько 03:00 ночі 26 травня 2014 року в аеропорт зайшли десятки озброєних бойовиків, які зажадали від військових покинути внутрішній периметр ДАП. Підтримку терористам надавали підрозділи "кадировців". ЗСУ провели стрімку спецоперацію із зачистки аеропорту із застосуванням снайперів і авіації.

Після цього почалася затяжна й виснажлива оборона рубежів і об'єктів.

Дивіться також: Кіборги опублікували відео оборони аеропорту (листопад 2014)

Фінальна фаза оборони ДАП стартувала 13 січня 2015 року. До цього часу в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку бойовиків звалилася диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. У період 19-22 січня бойовики, скориставшись перемир'ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі і підірвали їх.

За офіційними даними, під час оборони ДАП загинули більше 200 військових. За останні кілька діб оборони ДАП загинули 58 бійців, переважно в результати фінального обвалення плити другого поверху.

Читайте також: Донецький аеропорт. Підводимо підсумки, але не ставимо крапку (лютий-2015)

Оборона ДАП тривала всього на тиждень менше, ніж оборона Севастополя від фашистських загарбників під час Другої світової війни, і значно довше, ніж оборона Брестської фортеці. У цій гарячій точці в різний час працювали спецназівці 3-го окремого полку, десантники 79-ї, 80-ї, 81-ї та 95-ї бригад, "міхи" з 93-ї і 57-ї бригад, військові 90-го аеромобільного і 74-го розвідувального батальйонів, бійці батальйону Дніпро-1, добровольці Правого сектора і багато інших.

ДАП і околиці як і раніше знаходяться в зоні ефективного вогневого контролю ЗСУ.

За стійкість і мужність захисників аеропорту 2014-2015 років назвали "кіборгами". Художній фільм про оборону ДАП можуть висунути на Оскар.

Читайте також: Кіборг Стас Стовбан: Під ногами були чеченці, над головою - сепари

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все,що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини