RU

Суд звільнив від відповідальності двох завербованих ФСБ українців видео

28.08.2017, 17:47
Скріншот з відео
Рішеннями судів в Сумській та Івано-Франківській області від кримінальної відповідальності звільнено двох чоловіків, які добровільно повідомили СБУ про спроби вербування російськими спецслужбами. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, в Сумській області до співробітників СБУ звернувся житель прикордонного району, який повідомив, що на території України він був поранений російськими прикордонниками і вивезений в РФ.

За словами чоловіка, його кілька тижнів насильно утримували в Росії, застосовували фізичний та психологічний тиск, примушуючи до роботи на ФСБ. Він був змушений дати згоду, щоб повернутися в Україну.

"Чоловік одразу звернувся на телефон "лінії довіри" СБУ і добровільно повідомив про спробу вербування", - сказано в повідомленні.

У СБУ також повідомили, що за нелегальний перетин кордону прикордонники ФСБ РФ затримали жителя Івано-Франківської області.

"Співробітники ФСБ шантажем і погрозами змусили чоловіка дати згоду на співпрацю. Повернувшись додому, він з власної ініціативи звернувся в СБ України та розповів про контакти зі спецслужбою країни-агресора", - відзначили в СБУ.

Обидва чоловіки на підставі ч. 2 ст. 111 КК звільнені від кримінальної відповідальності. Судді врахували, що громадяни для виконання злочинного завдання іноземної держави ніяких дій не справили і добровільно заявили правоохоронцям про свій зв'язок зі спецслужбами РФ.

Як раніше повідомили в СБУ, протягом 2014-2017 років службою зареєстровано 72 кримінальних провадження проти осіб, які здійснювали антиукраїнську пропаганду в російських соцмережах ВКонтакте і Однокласники.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини