RU

СБУ викрила спробу вербування українця спецслужбами РФ: відео видео

09.10.2017, 11:28
Скріншот з відеозапису
Співробітники Служби безпеки України викрили спробу вербування спецслужбами Росії жителя Чернігівської області. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що українець нелегально працював в Росії і потрапив в поле зору спецслужб РФ, які тиском і погрозами змусили чоловіка погодитися на співпрацю.

Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування, представники ФСБ змусили чоловіка повернутися в Україну і зібрати інформацію про кількість особового складу і техніки українських військових підрозділів в прикордонних з Росією районах. Чоловік також повинен був надати відомості про засоби захисту державного кордону України, про розміщення військових об'єктів і конфіденційні дані співробітників українських правоохоронних органів. Після виконання завдання він повинен був прибути в РФ і передати інформацію своїм кураторам.

Повернувшись в Україну, житель Чернігівської області одразу зв'язався зі співробітниками СБУ та дав показання щодо обставин вербування іноземними спецслужбами та поставлених перед ним завдань.

Служба безпеки України закликає українців утриматися від візитів до Росії, оскільки факти вербування українців російськими спецслужбами набувають масового характеру.

Згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України, державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років. Однак, з огляду на те, що житель Чернігівщини не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив його від кримінальної відповідальності.

Раніше повідомлялося , що СБУ ініціює введення кримінальної відповідальності за відвідування Росії українськими політиками і чиновниками.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Комментарі

Останні новини