СБУ припинила протестну провокацію Кремля в Одесі видео

19.04.2017, 11:01
Олександр Ткачук
Служба безпеки України попередила провокацію Кремля в Одесі. Про це повідомив журналістам на брифінгу начальник Апарату голови СБУ Олександр Ткачук, передає кореспондент LIGA.net.

"13 квітня на кошти Кремля і організацій з території РФ планувався фейковий протест нібито болгарської громади в Одесі", - сказав він.

Кожен учасник повинен був отримати $10. Під час акції також планувалося влаштувати напад на її учасників людей, які повинні були представитися українськими націоналістами.

Ткачук зазначив, що організаторами були ті ж люди, які намагалися в кінці березня влаштувати провокацію у Львівській області. Встановлено причетність до організації Миколи Дульського, керівника організації "Наждак". Дульський ховається на території РФ.

"Жодного етнічного болгарина серед учасників акції поки не знайдено. Ми продовжуємо шукати", - додав Ткачук.

За словами Ткачука, на акцію було виділено 75 тис грн і $510. "Частина готівки була вилучена у організатора під час затримання", - сказав він.

Порушено провадження у ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу - заклики до зміни територіальних кордонів, пов'язані з розпалюванням міжетнічної ворожнечі. Керівник департаменту захисту національної державності СБУ Віктор Кононенко уточнив, що ніхто з організаторів акції, які перебували в Одесі, не затриманий.

"Обрано запобіжний захід - особисте зобов'язання, враховуючи, що всі фігуранти співпрацюють зі слідством", - пояснив він.

За інформацією СБУ, подібні акції плануються на території Харківської, Херсонської та Миколаївської областей в першій половині травня.

Раніше повідомлялося, що СБУ викрила ряд організацій, які створені і фінансуються спецслужбами РФ для дестабілізації ситуації в Україні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю